Uroczysta odprawa. Pożegnanie odchodzących na emeryturę policjantów

Uroczysta odprawa. Pożegnanie odchodzących na emeryturę policjantów

We wtorek (13 marca br.) w sali konferencyjnej Komendy Miejskiej Policji w Krakowie odbyła się uroczysta odprawa służbowa, podczas której insp. Rafał Leśniak pożegnał odchodzących na emeryturę policjantów oraz pracownika korpusu służby cywilnej.

Szef krakowskiej Policji, wręczając okolicznościowe grawertony i upominki, podziękował odchodzącym na zasłużoną emeryturę za ich długoletnią, pełną poświęcenia służbę i pracę, życząc jednocześnie, pomyślności  w realizacji planów osobistych.

Ze służby w Policji odeszli:

podinsp. Paweł Płużyczka – zastępca naczelnika Wydziału Sztab Policji KMP w Krakowie, który przez okres swojej służby związany był z pionem prewencji. Wielokrotnie odznaczany m.in. Brązowym Krzyżem Zasługi, Srebrną Odznaką Zasłużony Policjant oraz Srebrnym Medalem za Długoletnią Służbę;

asp. szt. Piotr Czabała, dyżurny Komisariatu Policji V w Krakowie. W trakcie służby wyróżniany i nagradzany za zaangażowanie w służbie;

asp.szt. Krzysztof Sobczyk – dyżurny Komisariatu Policji VIII w Krakowie, który przez całą swoją służbę związany był z pionem prewencji, wielokrotnie wyróżniany w okresie pełnienia służby.

Po 51 latach pracy zawodowej, w tym ponad 27 latach pracy w Policji, ze stanowiska specjalisty ds. rozliczeń, na zasłużoną emeryturę odeszła Pani Helena Górska, odznaczona w trakcie swojej kariery zawodowej Srebrnym Krzyżem Zasługi oraz Złotym Medalem za Długoletnią Służbę.

Podczas odprawy Komendant Miejski Policji w Krakowie podziękował również i wręczył nagrody pieniężne trojgu policjantom, którzy przyczynili się do zatrzymania osób posiadających znaczne ilości narkotyków.