Policjanci Wydziału Prewencji w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 2 w Krakowie

Policjanci Wydziału Prewencji w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 2 w Krakowie

Problem agresji wśród młodzieży jest niestety wciąż aktualny. Młodzi ludzie często nie zdają sobie sprawy z tego, że ich zachowanie z pozoru błahe może doprowadzić do wyrządzenia komuś krzywdy, że dla ofiary może oznaczać problem nie do rozwiązania i traumę na całe życie. Aby uświadomić ten fakt  młodzieży, 9 kwietnia br. policjanci Wydziału Prewencji KMP w Krakowie spotkali się z uczniami szkoły podstawowej Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 2 w Krakowie.

Na spotkaniu funkcjonariusze rozmawiali z dziećmi o tym czym jest agresja i jakie są jej rodzaje. Uczniom wyjaśniano, że wyśmiewanie, wyzywanie oraz nękanie innych jest łamaniem prawa i bez względu na wiek, można za takie zachowanie ponieść konsekwencje prawne.

Kolejnym elementem spotkania z uczniami była dyskusja na temat korzystania z internetu. Jest to narzędzie, które rozwija umiejętności, służy do pozyskiwania informacji ale też za pośrednictwem którego może dojść do ataków przeciwko innym osobom. Uczulano o rozważne publikowanie treści i nie umieszczanie komentarzy, które mogłyby kogoś ośmieszyć lub zranić w inny sposób. Z dziećmi rozmawiano też o uzależnieniu od internetu i jego konsekwencjach, szczególnie wtedy gdy przenikanie do wirtualnego świata zaczyna zaburzać postrzeganie rzeczywistości.

Pytania uczniów podczas organizowanych spotkań pokazują, że wciąż cieszą się one dużym zainteresowaniem.