Policyjne działania związane z meczem piłki nożnej Wisła Kraków - Lech Poznań

Policyjne działania związane z meczem piłki nożnej Wisła Kraków - Lech Poznań

W niedzielę (13 maja) na stadionie przy ul. Reymonta 22, krakowscy policjanci brali udział w zabezpieczeniu związanym z meczem piłkarskiej ekstraklasy pomiędzy drużynami Wisły Kraków i Lecha Poznań.

Policyjne działania rozpoczęły się jeszcze na długo przed pierwszym gwizdkiem.  Oprócz monitorowania tras dojazdu do stadionu, policjanci kierowali też ruchem w pobliżu obiektu, na którym odbywało się spotkanie piłkarskie i zabezpieczali trasy dojścia i rozejścia się kibiców. W trakcie zabezpieczenia policjanci zatrzymali dwóch krakowskich kiboli (w wieku 19 i 29 lat), którzy dokonali rozboju w jednym z krakowskich tramwajów (sprawę prowadzi komisariat IV).

W zabezpieczeniu  brali udział policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Krakowie, którzy wspierani byli przez Nieetatowe Pododdziały Policji, Wydział Ruchu Drogowego, przewodników psów służbowych i funkcjonariuszy operacyjnych. W akcji brali udział także mundurowi z województwa świętokrzyskiego i podkarpackiego. Dziękujemy im za wsparcie i okazaną pomoc

Za  bezpieczeństwo na stadionie podczas meczu  odpowiadał organizator (art. 5 ust. 1 ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych).  Podczas rozgrywki doszło do  naruszeń przepisów  ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych (m.in. wniesienie  materiałów pirotechnicznych,   maskowanie się  uczestników imprezy w celu uniemożliwienia  rozpoznania), kibole wzniecili także pożar.  W związku ze stwierdzonymi  wykroczeniami  i przestępstwami w  Komendzie Miejskiej Policji w Krakowie zainicjowano czynności w tej sprawie.