Policjantki Wydziału Prewencji KMP w Krakowie uczestniczyły w sobotnim „PIKNIKU SĄSIEDZKIM”

Policjantki Wydziału Prewencji KMP w Krakowie uczestniczyły w sobotnim „PIKNIKU SĄSIEDZKIM”

W sobotę 7 lipca br. na terenie Basenu Clepardia  przy ul. Józefa Mackiewicza odbył się „PIKNIK SĄSIEDZKI” w którym uczestniczyli Pogromcy Bazgrołów, Biblioteka Polskiej Piosenki, Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania, Rada Dzielnicy IV Prądnik Biały, Klub Sportowy Clepardia, Straż Miejska oraz Komenda Miejska Policji w Krakowie.

Piknik przebiegał w myśl haseł: „Kochasz swój Kraj to po nim nie bazgraj”, „Segreguj śmieci i ucz tego dzieci”, „Bezpieczne wakacje”, "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

Dla uczestników przewidziano wiele atrakcji w postaci konkursów z nagrodami, organizowanych przez wszystkie uczestniczące podmioty. Wspólnym przedsięwzięciem było malowanie muralu flagi narodowej z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Państwo Polskie.

Policjantki Wydziału Prewencji KMP w Krakowie przygotowały teleturniej z wiedzy o bezpieczeństwie,  dla dziesięciu drużyn reprezentujących rodziny. Zakres tematyczny pytań dostosowano do charakteru wydarzenia. Wśród nich znalazły się te dotyczące bezpieczeństwa podczas wakacyjnego wypoczynku w nad wodą, w górach, w mieście, oraz na wsi. Sprawdzono również wiedzę pod kątem przepisów ruchu drogowego, znajomości numerów alarmowych, służb ratowniczych, ale tez bezpośrednio związanych z wydarzeniem malowania muralu, czyli wiadomości dotyczących legalności nanoszenia graffiti na elewacje budynków i innych obiektów.

Zwycięska drużyna otrzymała nagrody, a wszyscy uczestnicy nagrody pocieszenia.

Pikniki są okazją do świetnej zabawy, ale mają też inny cel – uświadomienie wszystkim jak ważne jest przestrzeganie zasad korzystania z przestrzeni publicznej.