Wizyta dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 151 w Komendzie Miejskiej Policji w Krakowie, okazją do promowania „Bezpiecznych wakacji”

Wizyta dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 151 w Krakowie okazją do promowania „Bezpiecznych wakacji”

Dzisiaj tj. 11 lipca br. kolejna już grupa dzieci mogła odwiedzić naszą Komendę. W czasie tej wizyty policjanci z Wydziału Prewencji przypominali młodym uczestnikom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

Zagadnienia związane były z szeroko promowaną w czasie wakacji akcją MSWiA „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, a także zawierały informacje o innych zagrożeniach z jakimi dzieci mogą spotkać się podczas letniego wypoczynku. Przy wykorzystaniu bajek edukacyjnych uczniowie mogli dowiedzieć się w jakich miejscach nie powinny się bawić, jak się zachować w kontaktach z nieznajomymi oraz gdzie można bezpiecznie plażować, oczywiście zawsze pod opieką osoby dorosłej.

Olbrzymią atrakcją okazało się spotkanie z przewodnikami psów służbowych wraz z ich świetnie wyszkolonymi czworonogami. Dzieci mogły się dowiedzieć wielu ważnych rzeczy o tym jak należy postępować spotykając zwierzę, którego nie znają i co zrobić w przypadku ataku agresywnego psa. O tym, że spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem, świadczyła ilość zadawanych funkcjonariuszom pytań, zarówno o ich pracę, jak i tych z zakresu bezpieczeństwa.

Na koniec wszyscy otrzymali informacyjne broszury oraz wykonali pamiątkowe odciski linii papilarnych, na specjalnych kartach zawierających numer alarmowy, by każdy mógł go łatwo zapamiętać.