Komenda Powiatowa Policji w Miechowie

BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY

Wraz z końcem wakacji rozpoczęły się wzmożone działania Policji

„Bezpieczna droga do szkoły”.

 

Przez cały okres wakacji policjanci prowadzili działania „Bezpieczne Wakacje” i podsumowując je należy stwierdzić, że w powiecie miechowskim wakacje minęły spokojnie i bezpiecznie.

Polish

Wielki charytatywny mecz piłki nożnej. Policja vs TVP

Już w najbliższą sobotę (30 sierpnia br.) w samo południe na stadionie w Ostródzie odbędzie się mecz pomiędzy drużynami gwiazd TVP i polskiej Policji. Mecz relacjonować będzie na żywo TVP Polonia i TVP Regionalna. Retransmisję spotkania można będzie zobaczyć po południu w TVP Sport. Drużynę Policji poprowadzi Komendant Główny Policji gen. insp. Marek Działoszyński, zaś gwiazdy TVP - wiceprezes Telewizji Polskiej Bogusław Piwowar.

 

Polish

OBOWIĄZKOWE ODBLASKI DLA PIESZYCH

Od 31 sierpnia każdy pieszy, który będzie się poruszał po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. Za brak elementu odblaskowego będzie groził mandat – od 20 do 500 zł.

Do tej pory przepis ten dotyczył tylko osób do 15. roku życia.

Wyjątek dotyczy tylko tych, którzy będą poruszać się po drodze przeznaczonej wyłącznie dla pieszych lub po chodniku oraz w strefie zamieszkania, gdzie pieszy ma pierwszeństwo przed pojazdem.

Polish

Pages

Subscribe to RSS - Komenda Powiatowa Policji w Miechowie