Komenda Powiatowa Policji w Miechowie

BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY

Wraz z końcem wakacji rozpoczęły się wzmożone działania Policji

„Bezpieczna droga do szkoły”.

 

Przez cały okres wakacji policjanci prowadzili działania „Bezpieczne Wakacje” i podsumowując je należy stwierdzić, że w powiecie miechowskim wakacje minęły spokojnie i bezpiecznie.

Polish

Wielki charytatywny mecz piłki nożnej. Policja vs TVP

Już w najbliższą sobotę (30 sierpnia br.) w samo południe na stadionie w Ostródzie odbędzie się mecz pomiędzy drużynami gwiazd TVP i polskiej Policji. Mecz relacjonować będzie na żywo TVP Polonia i TVP Regionalna. Retransmisję spotkania można będzie zobaczyć po południu w TVP Sport. Drużynę Policji poprowadzi Komendant Główny Policji gen. insp. Marek Działoszyński, zaś gwiazdy TVP - wiceprezes Telewizji Polskiej Bogusław Piwowar.

 

Polish

OBOWIĄZKOWE ODBLASKI DLA PIESZYCH

Od 31 sierpnia każdy pieszy, który będzie się poruszał po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. Za brak elementu odblaskowego będzie groził mandat – od 20 do 500 zł.

Do tej pory przepis ten dotyczył tylko osób do 15. roku życia.

Wyjątek dotyczy tylko tych, którzy będą poruszać się po drodze przeznaczonej wyłącznie dla pieszych lub po chodniku oraz w strefie zamieszkania, gdzie pieszy ma pierwszeństwo przed pojazdem.

Polish

FAŁSZYWY WNUCZEK

ZATRZYMANO OSZUSTA, KTÓRY WYŁUDZIŁ PIENIĄDZE METODĄ
„NA WNUCZKA”

 

Wielokrotnie już ostrzegaliśmy przed oszustami dokonującymi wyłudzeń metodą „na wnuczka”. Do jednego z takich oszustw doszło na początku lipca br. w Miechowie. Wtedy to starsza kobieta przekazała oszustowi kilkanaście tysięcy złotych, które miały trafić do jej wnuczki.

Polish

ODBLASKOWA SZKOŁA

                                             V EDYCJA

KONKURSU DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO

                                     ODBLASKOWA SZKOŁA

Polish

MINISTERSTWO SPRAWIEDLIWOŚCI

 JEŻELI JESTEŚ OSOBĄ POKRZYWDZONĄ

PRZESTĘPSTWEM – PAMIĘTAJ! MOŻESZ OTRZYMAĆ

BEZPŁATNĄ POMOC

 

         Może to być przede wszystkim informacja prawna, pomoc psychologiczna, pokrywanie kosztów rehabilitacji, pomoc finansowa i materialna. W całej Polsce działają podmioty – przede wszystkim organizacje pozarządowe, które uzyskały dotacje z Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej na udzielanie bezpłatnej pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem.

Polish

PRZEMOC W RODZINIE

Przemoc w rodzinie jest przestępstwem i nic jej nie usprawiedliwia. Jest problemem wielu ludzi z różnych warstw społecznych. Jeżeli ten problem dotyczy także Ciebie, możesz wezwać Policję będź też szukać pomocy u innych instytucji zajmujących się przeciwdziałaniem przemocy w rodzinie.

Jeżeli jesteś świadkiem  przemocy, także powinieneś powiadomić Policję albo inne instytucje.

Tutaj możesz znaleźć dane kontaktowe instytucji, placówek i ośrodków w województwie małopolskim,  świadczących pomoc osobom dotkniętym w przemocą:

Polish

ZATRZYMANO SPRAWCĘ WŁAMAŃ W KOZŁOWIE

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Miechowie prowadzący czynności w sprawie włamań jakie miały miejsce w Kozłowie rozliczyli ich sprawcę.

Do zdarzeń doszło na przestrzeni kilku miesięcy. Pierwsze włamanie, do domu,  miało miejsce w październiku ubiegłego roku, kolejne do sklepu - w marcu tego roku. W ostatnim przypadku, w maju sprawca włamał się do apteki w Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej, skąd skradł leki oraz kanistry z benzyną.

Polish

Pages

Subscribe to RSS - Komenda Powiatowa Policji w Miechowie