Komenda Powiatowa Policji w Miechowie

Zachowajmy ostrożność i rozwagę podczas pracy w rolnictwie.

Wczoraj, 12.10.2017 r., w gminie Charsznica doszło do wypadku podczas zbioru ziemniaków. Ranny mężczyzna trafił do szpitala. Nie był to pierwszy wypadek w tym roku, wiosną dwie osoby przygniecione przez ciągniki rolnicze straciły życie. Apelujemy o zachowanie ostrożności i rozwagę podczas pracy, aby wykonać ją przede wszystkim bezpiecznie.

Polish

„Bezpieczny Senior na drodze”

W trosce o poprawę bezpieczeństwa osób starszych, od kilku lat małopolska Policja prowadzi działania informacyjno - edukacyjne adresowane do tej grupy społecznej pn. Bezpieczny senior na drodze”. Działania te odbywają się w ramach współpracy z Ogólnopolską Federacją Stowarzyszeń Uniwersytetów Trzeciego Wieku, Klubami Seniora oraz organizacjami zrzeszającymi osoby starsze.  

Polish

„Bezpieczna droga do szkoły” – podsumowanie działań.

Policyjna akcja „Bezpieczna droga do szkoły” zbliża się do końca. Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Miechowie skontrolowali pojazdy dowożące dzieci do szkół, sprawdzili infrastrukturę drogową w ich rejonach a także czuwali nad bezpieczeństwem dzieci reagując na wykroczenia drogowe popełniane w pobliżu szkół. Równolegle prowadzone były działania profilaktyczne skierowane przede wszystkim do najmłodszych uczestników ruchu drogowego.

Polish

Uwaga na oszustów! Dzwoniąc, podszywają się pod policjantów i chcą wyłudzić nasze oszczędności

Pomimo licznych apeli mających na celu ostrzeżenie przed oszustami, Małopolska Policja  nadal odnotowuje liczne przypadki przekazywania przez starsze osoby swoich oszczędności przestępcom.  Sprawcy cały czas modyfikują swoje metody działania. Ponieważ na oszustwa „na wnuczka” m.in. dzięki  szeroko zakrojonej kampanii profilaktycznej, coraz mniej osób daje się nabrać, teraz sprawcy  wyłudzają pieniądze pod legendą policyjnej akcji.

Polish

Sprawcy brutalnego pobicia w centrum Miechowa zostali zatrzymani przez policjantów. Sąd zdecydował o ich tymczasowym aresztowaniu.

W ostatni wtorek, 19.09.2017 r., w centrum Miechowa trzej napastnicy brutalnie pobili mężczyznę i uciekli z miejsca zdarzenia. Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Miechowie, którzy dojechali na miejsce jako pierwsi, widząc stan w jakim znajdował się pobity mężczyzna, natychmiast wezwali na miejsce karetkę pogotowia i pokrzywdzony z licznymi obrażeniami trafił do szpitala. W wyniku podjętych czynności funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o pobicie. Decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani.

Polish

„EDWARD” w Europie i w Miechowie

Miechowscy policjanci włączą się w działania pn. „EDWARD” (Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych). Działania te koordynowane są przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego TISPOL a ich głównym celem jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Policjanci skupią się przede wszystkim na kontroli prędkości ruchu.  

Polish

Pages

Subscribe to RSS - Komenda Powiatowa Policji w Miechowie