Komenda Powiatowa Policji w Miechowie

Dzięki uczciwemu znalazcy Pan Przemysław odzyskał portfel, pieniądze i dokumenty – w mikołajki.

Zrządzeniem losu zdarzenie miało miejsce właśnie w mikołajki. Przed południem będąca na zakupach w Miechowie mieszkanka gminy Słaboszów, na parkingu przed jednym ze sklepów mieszczących się przy ulicy Racławickiej znalazła leżący portfel i przywiozła go do komendy Policji w Miechowie.

Polish

Jeśli zobaczysz człowieka, który może zamarznąć, ZADZWOŃ – możesz uratować mu życie!

Okres zimowy i występujące spadki temperatury to czas, kiedy istnieje duże ryzyko tragicznych zdarzeń związanych z wychłodzeniem organizmu. Grupą szczególnie zagrożoną są przede wszystkim bezdomni, ale nie tylko. To także samotnie mieszkające osoby starsze i nieporadne oraz osoby nie są w stanie dotrzeć do domu o własnych siłach, najczęściej z powodu upojenia alkoholowego.

Polish

Kolejny przykład postawy godnej uznania. Mieszkaniec gminy Racławice znalazł portfel z pieniędzmi oraz dokumentami i przekazał je policjantom.

Kilka tygodni temu informowaliśmy o młodym mieszkańcu Miechowa, który znalazł nieodebrane z bankomatu 2000 zł i przekazał je personelowi pawilonu w którym mieścił się bankomat. Tym razem szczęśliwym znalazcą był 65-letni mieszkaniec gminy Racławice, który ze znalezionymi rzeczami zgłosił się do miechowskiej Policji.

Polish

Ostrożnie na drodze! Wzrasta ilość zdarzeń drogowych.

Podczas minionego weekendu na drogach powiatu miechowskiego doszło do jednego wypadku oraz sześciu kolizji drogowych. Zatrzymano także nietrzeźwego kierującego. Niestety tendencja wzrostowa ilości wypadków i kolizji nie dotyczy tylko tego weekendu i powiatu miechowskiego – do końca października br., w porównaniu z analogicznym okresem roku 2015, odnotowano większą ilość zdarzeń drogowych, zabitych i rannych, zarówno w naszym powiecie, w Małopolsce, jak też w skali kraju. Apelujemy o ostrożność na drodze.

Polish

Wszczął awanturę a potem próbował przekupić policjantów. Został zatrzymany.

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który najpierw wszczął awanturę w miejscu zamieszkania a potem, chcąc uniknąć odpowiedzialności, próbował wręczyć interweniującym policjantom łapówkę w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Kiedy to nie pomogło sprawca znieważył funkcjonariuszy. Usłyszał już zarzuty.

Polish

Zmiana zarządu NSZZ Policjantów w Miechowie.

W ubiegłym tygodniu odbyło się walne zgromadzenie Zarządu Terenowego NSZZ Policjantów. W zgromadzeniu wziął udział także I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Miechowie mł. insp. Wojciech Domagała.

W związku z zakończeniem kadencji poprzedniego zarządu, którego przewodniczącym był Robert Wiśniewski a jego zastępcą Ryszard Ziętek, podczas ostatniego zgromadzenia najważniejszym zadaniem było wybranie nowego zarządu. I tak się też stało, nowy zarząd został wybrany a w jego skład weszli:

Polish

Pages

Subscribe to RSS - Komenda Powiatowa Policji w Miechowie