Komenda Powiatowa Policji w Miechowie

NIEUCZCIWY ZNALAZCA

„Znalezione, nie kradzione” – to przysłowie w świetle obowiązujących przepisów nie jest prawdziwe, o czym przekonał się siedemnastolatek z Miechowa.

Komenda Powiatowa Policji w Miechowie została powiadomiona o zagubieniu telefonu komórkowego. Ponieważ z okoliczności zdarzenia wynikało, że ktoś telefon ten znalazł i nie zwrócił, wszczęte zostało postępowanie w sprawie jego przywłaszczenia.

Polish

Europejski Dzień Walki z Handlem Ludźmi

Przestępstwo handlu ludźmi jako współczesna forma niewolnictwa stanowi jedną z najcięższych zbrodni, godzącą w podstawowe wartości człowieka, jakimi są wolności i godność ludzka. Zwalczanie tego procederu stanowi wyzwanie dla całej Unii Europejskiej. 18 października obchodzony jest Europejski Dzień Walki z Handlem Ludźmi. Polska Policja po raz kolejny bierze aktywny udział w realizacji tego przedsięwzięcia.

Polish

PRZEDSZKOLAKI ZWIEDZIŁY KOMENDĘ.

 

 

Miłych gości mieli miechowscy policjanci. W dniu 10.10.2014 roku  odwiedziły ich dzieci z przedszkola w Smrokowie. 

Dzieci wraz z opiekunkami zwiedziły komendę. Wizytę rozpoczęło spotkanie z komendantem mł.insp. Bogusławem Słupczyńskim. Potem było poznawanie codziennej pracy policjantów, zwiedzanie policyjnych aresztów, stanowiska dowodzenia. Każde dziecko mogło obejrzeć radiowóz i usiąść na policyjnym motorze. 

Polish

ŚMIERTELNY WYPADEK W SŁABOSZOWIE.

Wczoraj (8.10.2014r.) w Słaboszowie, doszło do tragicznego wypadku w którym śmierć poniósł  mężczyzna.

Do zdarzenia doszło kilkanaście minut po godz. 21-szej na drodze powiatowej Słaboszów – Trzonów. Z wstępnych ustaleń wynika, że kierujący Volkswagenem Golfem najechał na leżącego na jezdni mężczyznę. W wyniku wypadku 43 – letni mieszkaniec Słaboszowa poniósł śmierć na miejscu. Policyjne badanie wykazało, że kierujący Volkswagenem był trzeźwy. To trzecia ofiara śmiertelna na drogach powiatu miechowskiego w tym roku.

Polish

SPRAWCA ROZBOJU W RĘKACH POLICJI

Miechowscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który usiłował dokonać rozboju na 36-letnim mieszkańcu Miechowa.

Do zdarzenia doszło w ostatnią niedzielę (05.10.2014r.) wieczorem w centrum Miechowa. Kiedy pokrzywdzony wyszedł ze sklepu, podeszło do niego dwóch mężczyzn. Jeden z nich przystawił mu do szyi nóż „butterfly” i zażądał pieniędzy. Zaatakowany mężczyzna wykorzystał moment nieuwagi sprawcy i ratował się ucieczką. Napastnik pobiegł za nim, jednak pokrzywdzony zdołał zamknąć się w mieszkaniu i wezwać Policję.

Polish

PRZEŚLADOWAŁ 19-LETNIĄ DZIEWCZYNĘ. ODPOWIE ZA GROŹBY KARALNE I STALKING.

Do policyjnego aresztu trafił 19-letni mieszkaniec powiatu miechowskiego, który od kilku miesięcy prześladował swoją rówieśniczkę.

Ofiarą stalkera padła mieszkanka gminy Miechów. Od kilku miesięcy dziewczyna dostawała obraźliwe wiadomości i smsy, których autorem był jej znajomy. Mimo upomnień chłopak nie przestawał jej nękać a nawet poszedł o krok dalej grożąc dziewczynie i jej rodzinie. 

Polish

FAŁSZYWY ALARM.

W ręce policji wpadł mężczyzna, który dokonał fałszywego zgłoszenia o podłożeniu ładunku wybuchowego. Żartowniś to mieszkaniec powiatu zawierciańskiego, który już miał na swoim koncie podobny wybryk.

Polish

Pages

Subscribe to RSS - Komenda Powiatowa Policji w Miechowie