Komenda Powiatowa Policji w Miechowie

Sprzedaż alkoholu osobie nietrzeźwej jest przestępstwem

Miechowscy dzielnicowi ujawnili, że właściciel jednego ze sklepów na terenie gminy Miechów sprzedał alkohol nietrzeźwemu mężczyźnie. Teraz sprzedawca odpowie za złamanie przepisów ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi. Grozi mu kara grzywny a także zakaz prowadzenia działalności gospodarczej polegającej na sprzedaży napojów alkoholowych.

Polish

Działania małopolskiej Policji „Bezpieczne ferie 2018” w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa

W okresie od 15 stycznia do 25 lutego 2018 roku małopolska Policja będzie prowadziła policyjne działania „Bezpieczne ferie 2018”.

Podczas ferii zimowych najistotniejszym zadaniem Policji jest zapewnienie bezpieczeństwa turystom wypoczywającym na terenie Małopolski, w szczególności zaś dzieciom i młodzieży spędzającym ferie w formach zarówno zorganizowanego wypoczynku, jak również w miejscu zamieszkania.

Polish

Zderzenie pociągu z samochodem niedaleko Miechowa

Kierowca samochodu dostawczego wjechał na przejazd kolejowy pomimo czerwonego światła na sygnalizatorze i został zablokowany przez opuszczające się rogatki. To tragedii brakowało niewiele – nadjeżdżający pociąg uderzył w tył pojazdu. W chwili zderzenia w pociągu znajdowało się 144 pasażerów oraz załoga. Szczęśliwie ani kierowca samochodu ani osoby w pociągu nie doznały obrażeń ciała. Maszynista oraz kierowca samochodu byli trzeźwi.

Polish

Policjanci zabezpieczyli ćwierć kilograma marihuany

Za posiadanie i rozprowadzanie narkotyków odpowie 18-letni mieszkaniec gminy Miechów. Został zatrzymany przez miechowskich policjantów i usłyszał już zarzuty.  Funkcjonariusze zabezpieczyli ćwierć kilograma marihuany, wagę elektroniczną a także przyrządy do rozdrabniania i palenia suszu roślinnego. Podejrzanemu grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Polish

Mieszkańcy gminy Charsznica zatrzymali nietrzeźwego kierującego.

Dzięki właściwej postawie mężczyzn rajd nietrzeźwego kierowcy został przerwany. Kierujący citroenem miał blisko 3,3 promila alkoholu w organizmie a jego dalsza jazda zagrażała życiu i zdrowiu uczestników ruchu. Ostatecznie trafił do policyjnego aresztu, gdzie po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut. Ponieważ był już wcześniej karany za kierowanie w stanie nietrzeźwości i będzie odpowiadał w warunkach recydywy, grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5 a także dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

Polish

26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zadbajmy o bezpieczeństwo.

Jak co roku policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym dniu na ulicach wszystkich województw pojawi się większa liczba patroli. Jeśli będziemy świadkami sytuacji wymagającej interwencji policjantów alarmujmy dzwoniąc pod bezpłatne numery telefonów 997, 112. Oto kilka porad, które pozwolą uniknąć nieprzyjemnych sytuacji.

Polish

Pages

Subscribe to RSS - Komenda Powiatowa Policji w Miechowie