Komenda Powiatowa Policji w Miechowie

FAJERWERKI-ZACHOWAJ OSTROŻNOŚĆ.

Petardy, rakiety, baterie, rzymskie ognie – zachowajmy ostrożność, używając ich. Większość jest prawidłowo wykonana i oznakowana, ale nieprzestrzeganie zasad może doprowadzić do wypadku. UOKiK, Policja i Służba Celna przypominają wspólnie o zasadach bezpiecznych zakupów i używania fajerwerków.

czytaj więcej na http://www.policja.pl/pol/aktualnosci/107023,Fajerwerki-zachowaj-ostroznosc.html

Polish

PIESZY ZGINĄŁ POTRĄCONY PRZEZ OPLA.

Wczoraj tj.18 grudnia 2014 roku na terenie gminy Miechów doszło do śmiertelnego wypadku drogowego.

Około godziny 16,20 w miejscowości Podleśna Wola kierujący Oplem Astra śmiertelnie potrącił pieszego. Mimo udzielonej pomocy medycznej 43-letni mieszkaniec gminy Miechów zmarł.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń policji kierujący Oplem Astra, 37-letni mieszkaniec gminy Kozłów w chwili wypadku był trzeźwy. Policjanci nadal ustalają przebieg i okoliczności zdarzenia.

Polish

SZLACHETNA PACZKA OD POLICJI

Policjanci i pracownicy miechowskiej Policji kolejny raz włączyli się w akcję Szlachetna Paczka pomagając potrzebującym. Tym razem zakupione produkty za pośrednictwem Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, która koordynowała policyjną zbiórkę, trafiły do dwóch wybranych rodzin z Proszowic i Wieliczki. W przygotowanych przez miechowską Policję paczkach znalazły się przede wszystkim najpotrzebniejsze rzeczy, szczególnie przydatne w okresie przedświątecznym: kosmetyki, środki czystości a także żywność.

Polish

POLACY CZUJĄ SIĘ W SWOJEJ OKOLICY BEZPIECZNIE JAK NIGDY DOTĄD

Według Eurostatu bezpieczniej od Polaków w miejscu zamieszkania czują się tylko Chorwaci. Prześcignęliśmy Skandynawów, stawianych za wzór społecznego porządku, Niemcy, Holandię i Wielką Brytanię – czytamy w „Dzienniku Gazecie Prawnej”. Przemoc, przestępczość lub wandalizm stanowią zagrożenie dla zaledwie 6,4 proc. Polaków.

Polish

TRAGICZNY WYPADEK W ANTOLCE. KOBIETA NIE ŻYJE.

Miniony tydzień na drogach powiatu miechowskiego okazał się wyjątkowo niebezpieczny. Doszło do szeregu zdarzeń drogowych, jednak najtragiczniejsze miało miejsce w Antolce, gdzie zginęła kobieta.

W piątek (12 grudnia), około godziny 18.30 na drodze krajowej nr 7 w Antolce piesza została potrącona przez Subaru Forester. W wyniku odniesionych obrażeń pięćdziesięcioletnia mieszkanka Antolki zmarła w trakcie akcji ratunkowej. Przyczyny i okoliczności zdarzenia będą ustalane podczas prowadzonego postępowania przygotowawczego.

Polish

POLICYJNA AKCJA „ALKOHOL I NARKOTYKI”

Pięciu kierujących pod wpływem alkoholu i jeden pod wpływem narkotyków to bilans przeprowadzonych w dniu wczorajszym (08.12.2014r.) na terenie powiatu miechowskiego działań policyjnych „alkohol i narkotyki”.

Działania, których głównym celem było eliminowanie z ruchu kierujących na „podwójnym gazie”, rozpoczęły się wczoraj o godz. 6.00 i trwały całą dobę. Łącznie przebadano 1108 kierujących a w szczytowym momencie na drogach naszego powiatu działało aż siedem patroli ruchu drogowego.

Polish

ZROZUMIEĆ ZŁO – POLICJANCI PRZECIW PRZESTĘPSTWOM Z NIENAWIŚCI

W dniach 1-3 grudnia 2014 r. w Centrum Żydowskim w Oświęcimiu miały miejsce pierwsze warsztaty programu „Zrozumieć zło”, skierowanego do kadry zarządzającej policji. Jest on pierwszą tego typu inicjatywą w Europie, w ramach której policjanci z całej Polski poznawać będą historię Holokaustu, aby móc lepiej zwalczać przestępczość z nienawiści. 

Polish

Brak jakiegokolwiek zagrożenia w związku z incydentem w elektrowni jądrowej na Ukrainie

W związku z rozpowszechnianiem przez nieodpowiedzialne osoby nieprawdziwej informacji o zagrożeniu spowodowanym incydentem w ukraińskiej elektrowni jądrowej Zaporoże na Ukrainie, Państwowa Agencja Atomistyki informuje, że brak jakiegokolwiek zagrożenia radiacyjnego dla Polski.

Polish

Pages

Subscribe to RSS - Komenda Powiatowa Policji w Miechowie