Komenda Powiatowa Policji w Miechowie

IV drużynowe zawody narciarskie o puchar Burmistrza Gminy i Miasta Miechów.

W środę, 25 stycznia 2017 r. o godz. 14.00 na stoku narciarskim Sławicski Raj odbędą się IV drużynowe zawody narciarskie o puchar Burmistrza Gminy i Miasta Miechów organizowane przez gminę Miechów, Komendę Powiatową Policji w Miechowie, Centrum Kultury i Sportu w Miechowie oraz Szkołę Narciarstwa i Snowboardu „ERMONT”.

Polish

Porady dla podróżnych udających się do Zakopanego na Puchar Świata w Skokach Narciarskich.

W związku ze zbliżającą się imprezą Puchar Świata w Skokach Narciarskich, która ma odbyć się już w najbliższy weekend w Zakopanem, przypominamy o bezpieczeństwie na drodze oraz o zasadach jakie obowiązują podczas zorganizowanej imprezy masowej.

Warto również zapoznać się ze zmianami organizacji ruchu jakie będą obowiązywały w tym czasie na terenie Zakopanego. 

Polish

Mężczyzna, który dokonał szeregu kradzieży pieniędzy z konta bankowego mieszkanki gminy Miechów został rozliczony przez policjantów.

Młody mężczyzna wielokrotnie kradł pieniądze z konta kobiety. Za każdym razem niepostrzeżenie zabierał kartę płatniczą z portfela pokrzywdzonej i wypłacał pieniądze z bankomatów. Zatrzymany przez policjantów sprawca przyznał się do winy, policjanci przedstawili mu 18 zarzutów.

Polish

Rozpoczynają się ferie zimowe, policjanci będą dbać o bezpieczeństwo.

Jak co roku w okresie ferii zimowych priorytetem dla policjantów będzie zapewnienie bezpieczeństwa osobom korzystającym z zimowego wypoczynku, zwłaszcza dzieciom i młodzieży. I chociaż w Małopolsce ferie rozpoczną się nieco później (30 stycznia), to z uwagi na atrakcyjność regionu policjanci już przygotowują się do działań, które ruszą podczas najbliższego weekend.

Polish

ZDĄŻYĆ Z POMOCĄ. Miechowscy policjanci nieustanie pomagają osobom narażonym na wychłodzenie i współpracują w tym zakresie z innymi służbami. Kolejne osoby zostały uratowane.

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy o mężczyźnie z gminy Słaboszów, który został uratowany przed wychłodzeniem dzięki właściwej postawie przypadkowego mężczyzny oraz szybkiej interwencji policjantów i ratowników medycznych. Trwająca od kilku dni fala mrozów spowodowała, że zagrożenie stało się jeszcze większe. Dlatego też miechowscy policjanci składają wizyty kontrolne u samotnie mieszkających osób starszych i nieporadnych życiowo, szczegółowo sprawdzają także każdy sygnał o osobach narażonych na wychłodzenie. Każda informacja jest cenna.

Polish

Spotkanie z seniorami w Środowiskowym Domu Samopomocy w Kościejowie.

Policjanci z Miechowa i Racławic spotkali się z seniorami Środowiskowego Domu Samopomocy w Kościejowie aby porozmawiać z podopiecznymi o bieżących zagrożeniach. Spotkanie zainicjował dzielnicowy gminy Racławice, asp. szt. Grzegorz Idzik, na co dzień pełniący służbę w Posterunku Policji w Racławicach, wspólnie z nim w spotkaniu uczestniczył rzecznik prasowy KPP w Miechowie asp. szt. Marcin Jamroży. Spotkanie poświęcone było przede wszystkim występującym zagrożeniom, wśród tematów nie mogło zatem zabraknąć oszustw metodą „na wnuczka” a także kradzieży dokonywanych przez osoby przychodzące do osób starszych i samotnie mieszkających pod różnymi pretekstami. Tu policjanci przedstawili bieżąca sytuację a także przekazali seniorom informacje jak zachować się w takich przypadkach, by nie stracić pieniędzy. Policjanci omówili także zagrożenia występujące w okresie zimowym jak wychłodzenie organizmu i dogrzewanie pomieszczeń. Ważnym tematem przeprowadzonego spotkania było także bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Tu szczególną uwagę policjanci zwrócili na zagrożenia dotyczące przede wszystkim osób pieszych w aspekcie zwiększonej w ostatnim czasie ilości potrąceń pieszych przechodzących przez jezdnię po przejściach dla pieszych. Wszyscy biorący udział w spotkaniu zostali także wyposażeni przez funkcjonariuszy w opaski odblaskowe.

Uczestnicy spotkania mieli również okazję do bliższej rozmowy z dzielnicowym o nurtujących ich problemach i uzyskali informacje w jaki sposób mogą w razie potrzeby kontaktować się z Policją lub bezpośrednio z dzielnicowym.

Pages

Subscribe to RSS - Komenda Powiatowa Policji w Miechowie