Komenda Powiatowa Policji w Miechowie

MINISTER ODWIEDZIŁ KOMENDĘ POWIATOWĄ POLICJI W MIECHOWIE.

Wczoraj tj.21 stycznia 2014 roku wiceminister MSW  Grzegorz Karpińskie wraz z Dyrektor Departamentu Porządku Publicznego MSW Renatą Czyżak i zastępcą Mirosławem Hakielem odwiedzili miechowską komendę. Wizytująca małopolskie komendy delegacja zatrzymała się w Miechowie, żeby zobaczyć jak przebiega realizacja prowadzonej z funduszy Programu Standaryzacji budowanowej siedziby policji.

Polish

SKRZYNKA POCZTOWA MAŁOPOLSKIEJ POLICJI-STOP AGRESJI PSEUDOKIBICÓW

Przypominamy, iż w celu szybszej reakcji ze strony Policji kilka miesięcy temu Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie uruchomiła numer kontaktowy oraz specjalną skrzynkę elektroniczną, na którą można przesyłać materiały i informacje pozwalające na skuteczną walkę z przestępczością stadionowych chuliganów: stoppseudokibicom@malopolska.policja.gov.pl

Polish

GRAFICIARZE W RĘKACH POLICJI

Miechowscy policjanci zatrzymali mężczyzn, którzy malując graffiti niszczyli elewacje budynków i znaki drogowe na terenie Miechowa.

Graffiti malowane w przeróżnych miejscach to problem wielu miast, który nie ominął także Miechowa i choć w przeszłości zatrzymywane były osoby w podobnych sprawach, to jednak problem nie ustąpił i co pewien czas pojawiały się nowe malowidła, które z jednej strony powodowały wymierne straty materialne wśród właścicieli budynków a z drugiej wpływały negatywnie na wizerunek i estetykę miasta.

Polish

ROK 2014 BARDZIEJ BEZPIECZNY

Duży spadek liczby przestępstw kryminalnych, coraz częściej ujawniane przez policjantów przestępstwa gospodarcze oraz wysoka wykrywalność sprawców przestępstw – to trendy podsumowujące statystycznie rok 2014. Spadła liczba zarówno poważnych przestępstw kryminalnych (zabójstwa, rozboje z bronią lub niebezpiecznym narzędziem), jak też mniej groźnych w skutkach, lecz uciążliwych dla społeczeństwa przestępstw takich jak drobne kradzieże lub uszkodzenia mienia.

CZYTAJ WIĘCEJ NA

Polish

SPRAWA POŻARÓW ROZWIKŁANA

Policjanci Komendy Powiatowej Policji rozwiązali sprawę pożarów, do których doszło w ostatnim czasie w Książu Wielkim.

Na początku stycznia br. miechowska Policja została powiadomiona o dwóch pożarach w Książu Wielkim. Czwartego stycznia przy ul. Długosza spaleniu uległo siano znajdujące się w budynku skupu żywca a kilka dni później, dziesiątego stycznia przy ul. Łużyckiej spaliła się stodoła.

Polish

Kolejne oszustwo „metodą na wnuczka". Małopolska Policja przestrzega i apeluje o ostrożność.

W ostatnim okresie czasu w Krakowie jak i na terenie Małopolski doszło do kolejnych prób wyłudzenia pieniędzy tzw. „metodą ba wnuczka” modyfikowaną przez sprawców pod różne legendy (możemy już mówić m. in. o metodzie na policjanta, metodzie na prokuratora). Ofiarą oszustwa padają zazwyczaj starsze osoby, którym człowiek podający się za funkcjonariusza Centralnego Biura Śledczego „poleca” wypłacić pieniądze. Tak było m.

Polish

PIJANY KIEROWCA UCIEKŁ Z MIEJSCA ZDARZENIA

Miechowscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który doprowadził do zderzenia z zaparkowanym pojazdem a następnie odjechał z miejsca zdarzenia.

Do zdarzenia doszło wczoraj (08.01.2015 r.), przed godziną szesnastą na ulicy Powstańców w Miechowie. Kierujący oplem astrą uderzył w zaparkowanego volkswagena golfa, po czym uszkodzonym samochodem odjechał z miejsca zdarzenia. Następnie na ulicy Szpitalnej pozostawił swój pojazd i oddalił się pieszo.

Polish

Pages

Subscribe to RSS - Komenda Powiatowa Policji w Miechowie