Komenda Powiatowa Policji w Miechowie

DZIAŁANIA POLICJI W ZWIĄZKU ZE ZDARZENIAMI NA DROGACH.

Dwa wypadki drogowe i czterech kierujących pod wpływem alkoholu to bilans minionego weekendu na drogach powiatu miechowskiego.

Do tragicznego wypadku doszło w sobotę o godzinie 2:50 w Ciszowicach, gm. Charsznica, gdzie 55-letnia mieszkanka gminy Gołcza, kierując Peugeotem 106 wjechała do przydrożnego rowu. W wyniku zdarzenia kierująca doznała złamania kręgosłupa i trafiła do miechowskiego szpitala. Badanie wykazało u niej 1,16 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Polish

KOLEJNY PRZESTĘPCA PRÓBOWAŁ PRZEKUPIĆ POLICJANTÓW ABY UNIKNĄĆ ODPOWIEDZIALNOŚCI. TERAZ STANIE PRZED SĄDEM.

Do zdarzenia doszło w ostatni piątek, 27 marca 2015 r. w Nieszkowie (gmina Słaboszów), gdzie policjanci z Posterunku Policji w Racławicach zatrzymali do kontroli ciągnik rolniczy Wladimiriec T 25 z powodu braku tablicy rejestracyjnej. Jak się okazało, tablica nie była zamontowana na pojeździe lecz znajdowała się wewnątrz, jednak to był dopiero początek kłopotów kierującego gdyż policjanci szybko zauważyli, że jest on pod wpływem alkoholu.

Polish

Polemika do artykułu w Gazecie Wyborczej pt. „Ten trup się nie liczy”

Dzisiaj na łamach Dużego Formatu Gazety Wyborczej opublikowano artykuł pt. „Ten trup się nie liczy”, po lekturze którego czytelnik może sobie zbudować zaburzony obraz Policji, która - kierując się tylko statystyką - nie wykonuje prawidłowo swoich zadań. Statystyka nie jest w Policji najważniejsza, jest ona jedynie elementem wewnętrznej samooceny. Dzięki niej wiemy, na co zwrócić większą uwagę. Prowadząc analizę danych, wyciągamy wnioski, jak jeszcze skuteczniej walczyć z przestępczością.

Polish

Pages

Subscribe to RSS - Komenda Powiatowa Policji w Miechowie