Komenda Powiatowa Policji w Miechowie

Reagujmy wobec osób zagrożonych wychłodzeniem organizmu. Nie bądźmy obojętni, jeden telefon może uratować komuś życie

Niskie temperatury i zimowe warunki bywają przyczyną nieszczęśliwych zdarzeń z udziałem osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej. Każdego roku odnotowujemy przypadki zgonów z powodu wychłodzenia organizmu. W ubiegłym roku, w zimie zmarło z tego powodu kilkanaście osób, dwa lata wcześniej – 42 osoby. W wielu przypadkach, dzięki informacjom przekazywanym przez różne osoby policjanci udzielali pomocy osobom zagrożonym wychłodzeniem ratując im życie

Polish

ZATRZYMANO SPRAWCĘ KRADZIEŻY ROWERU

Policjanci prowadzący czynności w sprawie kradzieży roweru zatrzymali sprawcę i odzyskali rower.

W ostatni piątek, 24 października 2014r. Komenda Powiatowa Policji w Miechowie została powiadomiona o kradzieży roweru z prywatnej posesji na terenie gminy Charsznica.

Bezpośrednio po zgłoszeniu policjanci przystąpili do działania i zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o dokonanie kradzieży. Prowadzone przez policjantów czynności doprowadziły także do odzyskania skradzionego roweru, który wrócił już do prawowitego właściciela.

Polish

Poszukiwany sprawca napadu

Policjanci z Zawiercia poszukują sprawcy napadu na placówkę bankową. Do zdarzenia doszło 10 września tego roku w Ogrodzieńcu. Na podstawie zeznań świadków powstał portret pamięciowy bandyty. Osoby mogące pomóc      w ustaleniu jego tożsamości prosimy o pilny kontakt.

Polish

Akcja społeczna "Bezpieczny, bo widoczny"

Na drogach wciąż giną lub ulegają poważnym wypadkom dzieci. Najczęściej są pieszymi – małymi, niewidocznymi w ciemnościach punktami. Niestety nie wszyscy są świadomi tego, że niewielki, odblaskowy element przyczepiony do kurtki czy buta może zapobiec tragedii. Właśnie ruszyła akcja społeczna "Bezpieczny, bo widoczny", która ma propagować noszenie odblasków.

Polish

NIEUCZCIWY ZNALAZCA

„Znalezione, nie kradzione” – to przysłowie w świetle obowiązujących przepisów nie jest prawdziwe, o czym przekonał się siedemnastolatek z Miechowa.

Komenda Powiatowa Policji w Miechowie została powiadomiona o zagubieniu telefonu komórkowego. Ponieważ z okoliczności zdarzenia wynikało, że ktoś telefon ten znalazł i nie zwrócił, wszczęte zostało postępowanie w sprawie jego przywłaszczenia.

Polish

Europejski Dzień Walki z Handlem Ludźmi

Przestępstwo handlu ludźmi jako współczesna forma niewolnictwa stanowi jedną z najcięższych zbrodni, godzącą w podstawowe wartości człowieka, jakimi są wolności i godność ludzka. Zwalczanie tego procederu stanowi wyzwanie dla całej Unii Europejskiej. 18 października obchodzony jest Europejski Dzień Walki z Handlem Ludźmi. Polska Policja po raz kolejny bierze aktywny udział w realizacji tego przedsięwzięcia.

Polish

Pages

Subscribe to RSS - Komenda Powiatowa Policji w Miechowie