Akcja „Kręci mnie bezpieczeństwo… przez cały rok szkolny” w Szkole Podstawowej nr 87 w Krakowie

Akcja „Kręci mnie bezpieczeństwo… przez cały rok szkolny” w Szkole Podstawowej nr 87 w Krakowie

Policjanci Komisariatu Policji VIII w Krakowie odwiedzili młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 87 w  Krakowie na os. Teatralnym 35 w ramach ogólnopolskiej akcji prewencyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo… przez cały rok szkolny”. Z myślą o podniesieniu poziomu bezpieczeństwa poruszania się na drogach został zorganizowany konkurs wiedzy o ruchu drogowym. Adresowany był do klas V, VI oraz VII. Młodzi ludzie musieli wykazać się wiedzą, dotyczącą przepisów ruchu drogowego oraz pierwszej pomocy przedmedycznej, były także zadania praktyczne. Konkurs ma na celu podnoszenie wiedzy i kultury jazdy wśród młodych uczestników ruchu drogowego oraz popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach. Po długich zmaganiach komisji w której skład wchodzili: Radna Dzielnicy XVIII p. Bogumiła Drabik, st. asp. Radosław Zębala oraz sierż. szt. Michał Zys, ogłoszono wyniki:

I miejsce kl. VII a,

II miejsce kl. VI a,

III miejsce kl. VII b. 

Uroczystości wręczenia nagród uświetnił występ uczennicy klasy V b, która specjalnie na tą okoliczność ułożyła wierszyk:

„Przez ulice idą dzieci,

gdy zielone światło świeci.

Kiedy żółte się zapali,

uważają nawet mali.

Gdy zobaczysz zaś czerwone,

to poczekaj na zielone.”

 

Na zdjęciu zwyciężczyni konkursu wraz z autorką wiersza o bezpieczeństwie

Powyższa szkoła bierze również udział w akcji „Odblaskowa Szkoła”, gdzie w ramach konkursu wiedzy o RD został zorganizowany pokaz „Odblaskowej mody”.

Szkolnymi organizatorkami akcji Odblaskowa Szkoła są opiekunki Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej nr 87.

Akcja informacyjna - edukacyjna „Kręci mnie bezpieczeństwo... przez cały rok szkolny” nawiązuje do poprzednich kampanii Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Policji, w ramach których w całej Polsce odbyły się tysiące spotkań propagujących wiedzę o bezpieczeństwie, szczególnie wśród dzieci i młodzieży.