„Bezpieczne Wakacje” w Siemacha Spot i MDK Grunwaldzka z policjantami Komisariatu Policji II

„Bezpieczne Wakacje” w Siemacha Spot i MDK Grunwaldzka z policjantami Komisariatu Policji II

W ubiegłym tygodniu policjanci z Komisariatu Policji II w Krakowie odwiedzili dzieci z „Siemacha Spot” przy ul. Mogilskiej oraz z Młodzieżowego Domu Kultury przy ul. Grunwaldzkiej.

W ramach spotkania, w związku z trwającymi wakacjami i wypoczynkiem w różnych regionach kraju w tym nad akwenami wodnymi, na szlakach turystycznych, na wsi, w lesie i w domu, uczestnikom przypomniano o elementarnych zasadach bezpieczeństwa w każdym z tych miejsc.

Chociaż wakacje są czasem zabawy i relaksu, funkcjonariusze apelowali o rozwagę i unikanie ryzykownych zachowań. Zwracali uwagę m.in. na plażowanie i pływanie wyłącznie na strzeżonych kąpieliskach, unikanie zabaw w miejscach prac polowych, a także tego że w czasie wypraw, szczególnie w górach, należy poruszać się po wyznaczonych szlakach. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu. Zapoznały się z radami i przestrogami, aby móc uniknąć nieszczęśliwych wypadków i spędzić „Bezpiecznie Wakacje”, a żeby być dobrze widocznym na drodze, młodzi uczestnicy otrzymali od policjantów elementy odblaskowe.

Cykliczne spotkania z dziećmi i młodzieżą odbywają się w ramach kampanii MSWiA „Kręci mnie bezpieczeństwo”.