Dzielnicowi z VI Komisariatu Policji w Krakowie zorganizowali zasadzkę na dealera narkotyków, poszukiwanego do osadzenia w zakładzie karnym. Niespodziewający się niczego 29-latek został zatrzymany

Dzielnicowi z VI Komisariatu Policji w Krakowie zorganizowali zasadzkę na  dealera narkotyków, poszukiwanego do osadzenia w zakładzie karnym. Niespodziewający się niczego 29-latek został zatrzymany

29-letni mieszkaniec Krakowa, był poszukiwany nakazem sądowym do odbycia kary 12 miesięcy pozbawienia wolności.

Po eksmisji z poprzedniego mieszkania, ślad po nim zaginął. Jednakże kilka dni temu, dzielnicowy wykonując obchód  na  krakowskim Prokocimiu zauważył poszukiwanego.  Policjant zaobserwował, że mężczyzna wchodzi do jednego z mieszkań przy ul. Kurczaba. Poszukiwany znany był policjantom w przeszłości  z agresywnych zachowań oraz prób podejmowania ucieczki dlatego też  postanowiono podjąć obserwację tego lokalu jak i przygotować zasadzkę. Dzielnicowi  biorący udział w działaniach  podejrzewali również,  że mężczyzna  może mieć przy sobie narkotyki.

Rzeczywiście, o godzinie  7:30 mężczyzna wyszedł z mieszkania. Był kompletnie zaskoczony widokiem policjantów ale natychmiast rzucił się do ucieczki. Przygotowani na takie zachowanie funkcjonariusze od razu obezwładnili go i przewieźli do komisariatu. Podczas kontroli znaleziono przy nim zawiniątko  z folii aluminiowej z zawartością amfetaminy.

29-latek  po przedstawieniu mu zarzutów posiadania środków odurzających (art. 62 ust.1 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii – za co grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności) został osadzony w Zakładzie Karnym (zaległa roczna odsiadka).