Funkcjonariusze promowali bezpieczeństwo i zawód policjanta podczas weekendowych pikników rodzinnych

Funkcjonariusze promowali bezpieczeństwo i zawód policjanta podczas weekendowych pikników rodzinnych

W ubiegły weekend funkcjonariusze Wydziału Prewencji i WRD Komendy Miejskiej Policji w Krakowie uczestniczyli w 4 rodzinnych piknikach:  w Szkole Podstawowej nr 65, w „Dniach Nowej Huty”, a także w „Karmeliadzie” oraz festynie zorganizowanym na terenie Kościoła Św. Stanisława BM przy ul. Półkole.

Mundurowi przygotowali dla wszystkich uczestników moc atrakcji.  Najmłodsi, oprócz krzyżówek, rebusów i malowanek, za których wykonanie otrzymywały drobne upominki, mogły obejrzeć służbowe pojazdy, takie jak: radiowóz i motocykl, a także przymierzyć elementy wyposażenia policyjnego. Duże zainteresowanie wzbudziła także wizyta przewodników psów służbowych wraz z ich świetnie wyszkolonymi czworonożnymi podopiecznymi.

Dorosłym stróże prawa proponowali pokonanie slalomu w alko lub narkogoglach. Mundurowi radzili też uczestnikom, jak się zachować, aby nie paść ofiarą przestępstwa.  Natomiast dzieciom policjanci przypominali o elementarnych zasadach bezpieczeństwa.   

W związku z akcją MSWiA pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” , funkcjonariusze apelowali o rozsądek podczas wypoczynku nad akwenami oraz zachęcali dzieci i młodzież do wzięcia udziału w ogólnopolskim konkursie „Filmowy przeWodnik”.