Jak być bezpiecznym – zajęcia z młodzieżą w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym przy ul. Zamoyskiego

Jak być bezpiecznym – zajęcia z młodzieżą w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym przy ul. Zamoyskiego

Wczoraj (tj. 16 maja br.) w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym przy ul. Zamoyskiego odbyły się zajęcia profilaktyczne dla uczestników projektu „Przerwać krąg niemocy” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, którego organizatorem jest Galicyjska Fundacja „Wsparcie, Integracja, Rozwój.”

W czasie zajęć podopieczni ośrodka mieli możliwość poznania charakteru pracy policjanta oraz obejrzenia i przymierzenia sprzętu, który jest wykorzystywany w czasie służby.

Spotkanie z funkcjonariuszami Wydziału Prewencji oraz Wydziału Ruchu Drogowego, było okazją do omówienia podstawowych zasad bezpieczeństwa, Policjantka z drogówki zwróciła uwagę na prawidłowe poruszanie się po drogach,  używanie elementów odblaskowych po zmroku, a także jak należy zachować się w sytuacji zaistnienia zdarzenia drogowego.

Funkcjonariusze Wydziału Prewencji przestrzegali natomiast przed kradzieżami kieszonkowymi i różnego rodzaju oszustwami. Przy okazji przypomniano wszystkim ważne numery alarmowe i sytuacje w których należy z nich korzystać.

Spotkania z młodzieżą są szczególnie ważne, ponieważ raz zapamiętane informacje, procentują w przyszłości ostrożnością i właściwym zachowaniem w sytuacji wystąpienia zagrożenia.