Koledzy z Irlandii odwiedzili Kraków

Koledzy z Irlandii odwiedzili Kraków

Harley Spackman i Kai Koziarowski, policjanci pełniący na co dzień służbę w Dublinie, odwiedzili dzisiaj (4 października br.) Komendę Miejską Policji w Krakowie. Funkcjonariuszy irlandzkiej policji przyjął insp. Rafał Leśniak, Komendant Miejski Policji w Krakowie. Obaj policjanci zapoznali się ze strukturą krakowskiej KMP, odwiedzili również Ogniwo Przewodników Psów Służbowych Wydziału Sztab Policji.

Przedstawiciele irlandzkiej Gardy będą gościć w Małopolsce przez najbliższe dwa tygodnie, pełniąc przede wszystkim służbę z policjantami Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu. Do Polski przybyli w ramach programu „Placement Programme”, organizowanego przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji IPA. Jego zamysłem jest wymiana wiedzy i doświadczeń, dlatego w ramach rewizyty dwóch policjantów z Nowego Sącza poleci do Irlandii już w listopadzie. Jeden ze stażystów to rodowity Irlandczyk, natomiast drugi jest Polakiem służącym w irlandzkiej Policji od 2008 roku.

Obaj policjanci zadawali wiele pytań dotyczących funkcjonowania krakowskiej policji. Sporo opowiadali również o swojej pracy w stolicy Irlandii. Z rąk insp. Rafała Leśniaka, szefa krakowskiej policji, otrzymali drobne upominki. Odwdzięczyli się pamiątkową odznaką.