Krakowscy policjanci podczas konferencji ekologicznej pod hasłem „Wielka Lekcja Ekologii”

Krakowscy policjanci podczas konferencji ekologicznej pod hasłem „Wielka Lekcja Ekologii”

W miniony weekend na terenie Tauron Areny w Krakowie odbyła się dwudniowa konferencja pod hasłem „Wielka Lekcja Ekologii”.

Uczestniczyły w niej podmioty, których działalność powiązana jest z ekologią i zdrowym trybem życia.

Czyste powietrze i brak smogu nie jest obojętne krakowskim policjantom, którzy cyklicznie przeprowadzają akcje mające na celu eliminowanie z ruchu pojazdów emitujących do atmosfery ilość spalin przekraczających dopuszczalne normy.

Na swoim stoisku profilaktycznym policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Krakowie prezentowali specjalistyczny sprzęt służący do sprawdzania stanu technicznego pojazdów, podczas przeprowadzanych kontroli drogowych m.in. analizator spalin i dymomierz oraz ekologiczny radiowóz hybrydowy.

Do policjantów WRD dołączyli również mundurowi z Wydziału Prewencji KMP w Krakowie, którzy przy okazji spotkania z uczestnikami promowali bezpieczne zachowania w przestrzeni publicznej. Można było też zmierzyć się z torem przeszkód w alko i narkogoglach, które uświadamiają jak postrzegany jest obraz przez osobę pod wpływem alkoholu lub środków odurzających, a najmłodsi mogli wykonać pamiątkowy odcisk linii papilarnych na specjalnych kartach z numerem alarmowym.

Troska o ekologię to nie tylko kontrole pojazdów ale również działanie policjantów we współpracy z innymi służbami w czasie sprawdzania miejsc nielegalnego składowania odpadów czy eliminowania skutków wypadków drogowych w czasie których dochodzi do rozszczelnienia pojemników i wycieku substancji chemicznych.