Krakowscy policjanci pomagają małym pacjentom uczestnicząc w imprezach charytatywnych

Krakowscy policjanci pomagają małym pacjentom uczestnicząc w imprezach charytatywnych

Policjanci Komendy Miejskiej Policji w Krakowie zawsze pamiętają o małych pacjentach i starają się uczestniczyć w imprezach charytatywnych organizowanych na ich rzecz. Tak było i tym razem. W sobotę, 28 września Fundacja Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie O ZDROWIE DZIECKA, zorganizowała „I Wojskowy Charytatywny Piknik” na terenie 6 batalionu dowodzenia przy ul. Ułanów, w którym uczestniczyli między innymi krakowscy policjanci.

Funkcjonariusze zaprezentowali swój sprzęt, który służy im w codziennej służbie, opowiadali o swojej pracy zachęcając do wstąpienia w szeregi policji oraz udzielali rad dotyczących bezpieczeństwa zarówno na drodze jak i w życiu codziennym.

Mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego promowali bezpieczne poruszanie się po drogach, w tym przestrzeganie przepisów i zachowanie ostrożności zarówno przez kierowców jak i przez pieszych.

Funkcjonariusze z Wydziału Prewencji przybliżali tematykę kradzieży, oszustw i wyłudzeń, radząc jak ich uniknąć.

Uczestnicy mogli zmierzyć się z torem przeszkód w alko i narkogoglach i doświadczyć postrzegania rzeczywistości przez osobę będącą pod wpływem alkoholu i środków odurzających. Policjanci drogówki ostrzegali przy tym by nigdy nie wsiadać za kierownicę po spożyciu alkoholu informując o zgubnych skutkach takiego zachowania.

Dzieci miały możliwość sprawdzić swoją wiedzę z bezpieczeństwa rozwiązując krzyżówki i rebusy, za co przewidziane były drobne nagrody.

Główną atrakcją pikniku był mecz rozegrany pomiędzy wojskowymi, a drużyną szpitala, w której składzie był także nasz policjant.