Krakowscy policjanci zatrzymali 53-letniego mężczyznę, kiedy przemycił z Zachodu duże ilości marihuany. Sprawca przewoził swoim mercedesem prawie 9 kilogramów środka odurzającego

Krakowscy policjanci zatrzymali 53-letniego mężczyznę,  kiedy przemycił z Zachodu duże ilości marihuany. Sprawca przewoził swoim mercedesem prawie 9 kilogramów  środka odurzającego

Policjanci wydziału dw. z przestęczością narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Krakowie realizując materiały operacyjne zatrzymali 53-letniego meżczyznę, który wwiózł do Polski prawie 9 kilogramów  marihuany. Człowiek ten, na stałe przebywajacy na Zachodzie przemycił narkotyk w workach foliowych ukrytych w bagażniku swojego samochodu.

Sprawca został zatrzymany 6 listopada, przy zjeździe z autostrady A4 na węźle wielickim. Podczas przeszukania pojazdu w bagażniku za maskownicą policjanci ujawnili 6 worków próżniowych  z zawartoscią suszu roślinnego. Po badaniu okazało się że jest to marihuana. Pojazd został zabezpieczony,natomiast zatrzymany trafił do policyjnych aresztów.

53-latek usłyszał zarzuty przemytu do naszego kraju znacznych ilości środków odurzających ( art.55 par.1 i par.3 UoPN ). Grozi mu kara pozbawienia wolnosci na czas nie którtszy niż 3 lata.

Policjanci ustalają potencjalny krąg odbiorców tego narkotyku. Wczoraj sąd zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego pobytu w areszcie śledczym.