„Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” na krakowskich Bagrach

„Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” na krakowskich Bagrach

Lato w pełni, a panujące upały kuszą mieszkańców naszego miasta do zażywania kąpieli wodnych. Jednak nawet podczas wypoczynku i beztroskiej zabawy nie można zapominać o zdrowym rozsądku i bezpiecznych zachowaniach nad wodą. Dlatego dzisiaj tj. 9 sierpnia br. policjanci Wydziału Prewencji KMP w Krakowie wspólnie z funkcjonariuszami Komisariatu Wodnego Policji promowali takie zachowania i uświadamiali plażowiczów jak spędzać czas nad wodą, by unikać wypadków na terenie akwenów, nie tylko podczas pływania ale również podczas uprawiania sportów wodnych.

Policjanci rozdawali ulotki informacyjne i broszury, w których znajdują się najważniejsze informacje związane z bezpiecznym plażowaniem, a także rozmawiali o tym z wypoczywającymi na krakowskich Bagrach.

Przygotowane stoisko profilaktyczne cieszyło się dużym zainteresowaniem dorosłych i dzieci. Ci ostatni mogli wykonać pamiątkowy odcisk linii papilarnych na specjalnych kartach zawierających numer alarmowy, a także otrzymać opaskę odblaskową.

Akcja zainicjowana przez MSWiA „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” trwa przez całe wakacje, a jej celem jest promowanie właściwego zachowania nad wodą i dbanie o bezpieczeństwo osób tam wypoczywających.

Loading Video...