„Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” podczas „Dziecięcego Bulwaru”

„Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” podczas „Dziecięcego Bulwaru”

 

W minioną niedzielę (29 lipca br.), pomimo zmiennej aury, scena przy ul. Bulwarowej w Krakowie wypełniła się przedszkolakami, którzy uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych przez Teatr Łaźnia Nowa. Na zaproszenie aktorów, w spotkaniu z najmłodszymi udział wzięli funkcjonariusze Wydziału Prewencji oraz Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie.  Mundurowi, w ramach kampanii zainicjowanej przez MSWiA pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”,  przeprowadzili pogadankę na temat bezpiecznych zachowań podczas letniego wypoczynku. Policjanci  opowiedzieli o zagrożeniach, jakie mogą wystąpić w czasie wakacji. Apelowali o rozwagę podczas plażowania i kąpiel wyłącznie w miejscach do tego przeznaczonych, pod czujnym okiem ratowników. Funkcjonariusze przypomnieli o  bezpiecznych zachowaniach w czasie zabaw w domu, na podwórku oraz w kontaktach z osobą nieznajomą. Policjanci WRD omówili prawidłowe zachowania na drodze. Wizyta mundurowych stała się także okazją do zaprezentowania zawodu policjanta oraz służbowego umundurowania.  Dzieci mogły obejrzeć radiowóz oraz policyjny motocykl, na którym chętnie pozowały do zdjęć. Policjanci przygotowali również atrakcje dla rodziców, proponując im pokonanie slalomu pomiędzy pachołkami z założonymi alko lub narkogoglami.

 

Na zakończenie uczestnikom spotkania rozdano opaski odblaskowe, by mogli „świecić” przykładem, a chętnym została wykonana pamiątkowa daktyloskopia.

 

Porady małopolskiej Policji na wakacje  http://malopolska.policja.gov.pl/pl/komunikaty/bezpieczne-wakacje-informacje-malopolskiej-policji