„Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” – spotkanie z dziećmi na nowohuckim basenie

„Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” – spotkanie z dziećmi na nowohuckim basenie

W Polsce piękne upalne lato, dlatego, też wiele osób spędza te chwile odpoczywając nad wodą. W czwartek 9 sierpnia br. policjanci Komisariatu Policji VII w Krakowie odwiedzili dzieci przebywające na terenie Basenu Wandzianka znajdującego się przy ul. Bulwarowej.

Głównym celem spotkania było propagowanie właściwego zachowania  nad wodą, w tym zasad bezpiecznej kąpieli. Wszystko po to, aby zwiększyć świadomość osób wypoczywających na terenach wodnych oraz zapobiec ewentualnym utonięciom.

Policjanci przypominali zgromadzonym, że w tym beztroskim czasie powinniśmy koniecznie zadbać o bezpieczeństwo swoje oraz naszych najbliższych. Wystarczy chwila nieuwagi i może dojść do sytuacji zagrażającej życiu i zdrowiu. Mundurowi radzili, uczyli i ostrzegali, jak bezpiecznie wypoczywać nad wodą i korzystać z jej uroków, unikając potencjalnych zagrożeń.

Na zakończenie dzieci otrzymały broszury informacyjne, ulotki oraz słodkie upominki.

Spotkanie odbyło się w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” nad którą patronat objął Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachim Brodziński.