"KRĘCI MNIE BEZPIECZEŃSTWO" – wizyta w Branżowej Szkole I stopnia nr 30

„Unikaj zagrożeń, bądź bezpieczny” – tematem spotkań z uczniami Zasadniczej Szkoły Zawodowej nr 30 Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego nr 1 w Krakowie

W Branżowej Szkole I stopnia nr 30 przy ul. Szujskiego w Krakowie, policjanci Wydziału Prewencji naszej Komendy w ramach akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo" przeprowadzili dzisiaj (tj. 17 marca) prelekcję dla uczniów tamtejszej placówki.

Młodzież dowiedziała się jak wygląda praca policjanta, a ochotnik mógł również przymierzyć wyposażenie funkcjonariusza biorącego udział  w zabezpieczeniu imprez masowych.

Za pomocą przygotowanej prezentacji, omówiono najważniejsze kwestie związane z szeroko pojętym bezpieczeństwem, a także odpowiedzialnością karną za nie przestrzeganie obowiązujących przepisów.

Przedstawiane były m.in. rodzaje i przejawy agresji, nie tylko te bezpośrednie, ale także te podczas których wykorzystywany jest internet bądź telefon komórkowy.

Policjanci przybliżyli metody oszustw z jakimi można się najczęściej spotkać i radzili jak się ich ustrzec, zachowując ostrożność.

W czasie spotkania przypomniano o najważniejszych zasadach poruszania się po drogach, a także o bezpiecznym podróżowaniu zarówno komunikacją miejską, jak i udając się w dalszą podróż.

Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem, a omawiane tematy wzbudzały ciekawość przekładając się na zadawane przez młodzież pytania, na które funkcjonariusze chętnie odpowiadali.