Małopolscy policyjni biegacze na podium

Małopolscy policyjni biegacze na podium

Małopolscy policyjni biegacze stanęli na podium w klasyfikacji drużynowej podczas Ogólnopolskich Mistrzostw Policji w Biegu Przełajowym im. sierż. Grzegorza Załogi pod honorowym patronatem Komendanta Głównego Policji.

5 października 2018 roku w miejscowości Hutki – Kanki odbyły się Ogólnopolskie Mistrzostwa Policji w Biegu Przełajowym im. sierż. Grzegorza Załogi organizowane przez Komendę Wojewódzka Policji w Katowicach. Bieg jest uczczeniem pamięci sierżanta Grzegorza Załogi, który w 2003 roku został śmiertelnie postrzelony podczas wykonywania czynności służbowych. Do zawodów zgłosiło się ponad 300 zawodników, reprezentujących jednostki policji z całego kraju, Straż Miejską, Straż Graniczną i Lasy Państwowe.
Reprezentantami Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie byli następujący policjanci: asp. szt. Jacek Palka z Komisariatu Policji III w Krakowie, asp. szt. Paweł Dańda z Komisariatu Policji III w Krakowie, mł. asp. Paweł Kowalkowski z Komendy Miejskiej Policji w Krakowie, mł. asp. Piotr Głąbiński z Komisariatu Policji VI Kraków, mł. asp. Mariusz Jurek z Komisariatu Policji VI Kraków, asp. Marcin Górka z Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach, asp. Bartłomiej Olbrych z Komisariatu Policji w Bieczu, sierż. szt. Mateusz Kazek z Komendy Powiatowej w Brzesku, mł. asp. Krzysztof Gniadek z Komendy Powiatowej w Brzesku oraz st. sierż.. Rafał Jura z Komisariatu Policji I w Krakowie.
Miejsca powyższych zawodników pozwoliły na zajęcie Naszej drużynie II miejsca w klasyfikacji drużynowej zaraz za WSPol Szczytno i wyprzedzając KWP Bydgoszcz.
W klasyfikacji mężczyzn bardzo dobre 4 miejsce zajął Rafał Jura, a zwycięzcą zawodów został Łukasz Oślizło z KMP Katowice.
To kolejny sukces w tym roku, gdzie Nasi reprezentanci meldują się na podium. Następnym startem, gdzie będą mogli wykazać się nas sportowcy to Krakowski Bieg Niepodległości, aby na sportowo uczcić wydarzenia związane z odzyskaniem przez Polskę niepodległości.