Motorniczy pomógł odnaleźć zaginione dzieci. Dzisiaj odebrał podziękowania od szefa krakowskiej policji

Motorniczy pomógł odnaleźć zaginione dzieci. Odebrał podziękowania od szefa krakowskiej policji

Dzisiaj (9 marca br.) w siedzibie Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego SA w Krakowie odbyło się spotkanie, w trakcie którego Komendant Miejski Policji w Krakowie insp. Rafał Leśniak wręczył okolicznościowy adres z podziękowaniami jednemu z motorniczych. Grzegorz Bzdyl, który kilka dni wcześniej pomógł odnaleźć dwóch chłopców, otrzymał również nagrodę z rąk Grzegorza Dyrkacza, Członka Zarządu ds. Zarządzania Przewozami krakowskiego MPK.

Do zdarzenia doszło 1 marca br. Dwóch braci w wieku 7 i 9 lat nie wróciło ze szkoły do domu. Zaniepokojeni rodzice zawiadomili policję. Komunikaty o zaginięciu zostały przekazane przez krakowską policję m. in. do dyspozytora MPK, skąd błyskawicznie trafiły do kierowców i motorniczych. Kilka minut po godzinie 19 Grzegorz Bzdyl, który prowadził tramwaj linii nr 3, zauważył dzieci na przystanku Kabel. Powiadomił policję, a ta szybko przekazała obu chłopców rodzicom.

- Dziękuję Panu za zaangażowanie i profesjonalizm. Dzięki Pana szybkiej reakcji chłopcy zostali szybko odnalezieni i przekazani zaniepokojonym rodzicom. To postawa zasługująca na najwyższe uznanie i pochwałę, świadczy o profesjonalizmie, znajomości procedur i wyjątkowej empatii- powiedział insp. Rafał Leśniak.

To nie pierwszy przypadek, kiedy pracownicy krakowskiego przewoźnika pomagają policji. Tylko w minionym roku nagrody i podziękowania otrzymało piętnastu pracowników MPK- kierowców, motorniczych oraz dyżurnych ruchu.

Więcej o sprawie tutaj:

http://krakow.policja.gov.pl/pl/aktualnosci/profesjonalizm-dzialania-dyzurnego-z-kp-vi-i-spostrzegawczosc-motorniczego-0