„Na Wakacje zamawiamy Bezpieczeństwo” – zajęcia profilaktyczne z policjantami krakowskiej drogówki

„Na Wakacje zamawiamy Bezpieczeństwo” – zajęcia profilaktyczne z policjantami krakowskiej drogówki

W tym tygodniu policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Krakowie promowali bezpieczeństwo wśród dzieci  w Centrum Zdrowego Rozwoju „Czyżyk” przy ul. Moczydło, w Akademii Brykaczy Wspinaczy i Gimnastyków Skakanka na ul. Fiołkowej, w Centrum Młodzieży im. dr H. Jordana oraz Centrum Kreatywności B4K.  Spotkania miały na celu przeprowadzenie działań profilaktycznych w ramach akcji „Bezpieczne wakacje 2019”. Wszystkim uczestnikom przypomniano  elementarne zasady obowiązujące na drodze, a także w czasieletniego wypoczynkuna kąpieliskach, w lesie, w górach czy też podczas zwiedzania miast.

Maluchy wykazywały się wiedzą opowiadając jak prawidłowo przechodzić przez jezdnie w asyście rodziców oraz o przepisach, których należy przestrzegać w czasie rowerowych wypraw. Funkcjonariusze przypomnieli o właściwym postępowaniu  przy korzystaniu z miejskich środków transportu oraz samochodów osobowych. Mundurowi zwracali uwagę na obowiązek podróżowania w fotelikach bezpieczeństwa i zapinania pasów, a także zachowywania się w taki sposób by nie przeszkadzać kierowcy, którego uwaga musi być skupiona na prowadzeniu pojazdu.

 Żegnając się policjanci rozdali dzieciom opaski odblaskowe i życzyli wszystkim najważniejszego - bezpieczeństwa na wakacjach.