O bezpieczeństwie podczas debaty społecznej w Centrum Aktywności Seniora Rajsko

O bezpieczeństwie podczas debaty społecznej w Centrum Aktywności Seniora Rajsko

W ubiegłym tygodniu w Centrum Aktywności Seniora Rajsko przy ul. Nad Fosą, odbyła się zorganizowana przez Wydział Prewencji KMP w Krakowie, debata społeczna poświęcona szeroko rozumianemu bezpieczeństwu. W debacie uczestniczył również policjant z Wydziału Ruchu Drogowego tutejszej Komendy. Hasło przewodnie brzmiało "Porozmawiajmy o bezpieczeństwie - możesz mieć na nie wpływ".

Celem spotkania było przedstawienie zidentyfikowanych lokalnych zagrożeń nie tylko w oparciu o "Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa ", ale także o subiektywne odczucia oraz spostrzeżenia obecnych na sali, a następnie omówienie sposobów i możliwości ich wyeliminowania z życia mieszkańców. Podczas debaty wielokrotnie podkreślano, że bezpieczeństwo każdego człowieka, w dużej mierze zależy od niego samego. Mundurowi wskazali elementarne zasady bezpiecznego korzystania z internetu i podali przykłady cyberzagrożeń. Podczas debaty poruszona została również tematyka bezpieczeństwa osób starszych i bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego. Ponadto funkcjonariusze zachęcali przybyłych gości do korzystania z platformy informatycznej "KMZB", jak również aplikacji "Moja Komenda", które zdecydowanie ułatwiają kontakt z Policją.

Po przeprowadzonej debacie i omówieniu tematyki przystąpiono do dyskusji po czym uczestnicy wypełnili ankiety dotyczące oceny formy i zakresu przekazanych informacji. Na koniec wszystkim uczestnikom podziękowano za przybycie, rozdano opaski odblaskowe, jednocześnie informując, że funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Krakowie służą niezbędną pomocą i są otwarci na kolejne spotkania.