Podsumowanie weekendu na krakowskich drogach na półmetku wakacji

Podsumowanie weekendu na krakowskich drogach na półmetku wakacji

Miniony weekend to półmetek wakacji, w czasie którego spragnieni letniego wypoczynku urlopowicze wyruszyli w różne strony kraju, aby spędzić wakacyjny czas w górach, nad morzem, czy nad jeziorami. Również do Krakowa przyjeżdżają turyści, którzy chcą w naszym mieście skorzystać z uroków lata. Beztroski czas wakacji nie zwalnia jednak pieszych i kierujących z ostrożności oraz przestrzegania przepisów ruchu drogowego, bo jak pokazują statystyki, w ostatni weekend krakowscy policjanci mieli pełne ręce roboty.

Od 31 lipca do 2 sierpnia br. na krakowskich drogach doszło do 57 kolizji oraz 14 wypadków, w których rannych zostało 16 osób.

W ostatnich dniach policjanci krakowskiej drogówki wystawili 527 mandatów karnych osobom, które złamały przepisy ruchu drogowego oraz zastosowali 118 pouczeń. Funkcjonariusze zatrzymali 46 dowodów rejestracyjnych oraz 6 dokumentów prawa jazdy, w tym 2 za przekroczenie dopuszczalnej prędkości o 50 km/h w terenie zabudowanym.

Niestety nie obyło się bez kierowców, którzy wyruszyli w trasę po spożyciu alkoholu, w miniony weekend policjanci powstrzymali od dalszej jazdy 7 osób jadących na tzw. „podwójnym gazie”.

Funkcjonariusze cały czas apelują o rozwagę i ostrożność do wszystkich użytkowników ruchu drogowego. Bezpieczeństwo na drogach, ścieżkach rowerowych oraz przejściach dla pieszych jest naszą wspólną sprawą. Pamiętajmy o tym, że przepisy są po to, aby ich przestrzegać, a brawura, alkohol i nadmierna prędkość niejednokrotnie przyczyniły się do wielu tragicznych w skutkach wypadków. Zróbmy więc wszystko co w naszej mocy, aby każdy wrócił z wakacyjnego wypoczynku cały i zdrowy.