Policjanci promowali bezpieczeństwo w trakcie wakacji wśród najmłodszych

Policjanci promowali bezpieczeństwo w trakcie wakacji wśród najmłodszych

W ubiegłym tygodniu policjanci z Komisariatu Policji II w Krakowie przeprowadzili zajęcia profilaktyczne w ramach półkolonii letniej w Szkole Podstawowej nr 18 przy ul. Półkole, w Szkole Podstawowej nr 10 przy ul. Ks. Blachnickiego oraz w Szkole Podstawowej nr 38 przy ul. F. Nullo.

 

Wakacje to czas sprzyjający wypoczynkowi nad wodą i nieustającym zabawom. Jednak nawet w takich sytuacjach nie można zapominać o elementarnych zasadach bezpieczeństwa.

 

Policjanci w trakcie spotkania nawiązali do kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Apelowali do najmłodszych o rozwagę, plażowanie i kąpiele tylko w wyznaczonych miejscach pod czujnym okiem ratownika.

 

W czasie pogadanek przypominano zasady bezpiecznej zabawy w domu i na podwórku, a także uczulano na zachowanie ostrożności w kontaktach z osobami obcymi. Dzieci mogły się również dowiedzieć, jak mają się zachowywać na pieszych wycieczkach na szlakach górskich oraz jak niebezpieczne jest bawienie się w pobliżu pracujących maszyn i urządzeń rolniczych, które mogą stanowić duże zagrożenie.

 

Uczniowie z zainteresowaniem słuchali przygotowanej prelekcji, a później z radością pozowali do pamiątkowych zdjęć.

 

dzieci oglądające radiowózgrupa dzieci na tle radiowozu