Policjanci wpadli na trop dilerów narkotyków

Policjanci wpadli na trop dilerów narkotyków

Policjanci z KP VII w Krakowie zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej wspólnie z funkcjonariuszami z KP III w Krakowie zatrzymali dwóch dilerów narkotykowych.

Dzięki prowadzonej pracy operacyjnej, w trakcie działań mających na celu zwalczanie przestępstw narkotykowych policjanci wpadli na trop osób, posiadających i rozprowadzających znaczne ilości narkotyków.  Jak wynikało z ustaleń, proceder ten  miał trwać od dłuższego czasu.  Do zatrzymania dilerów doszło w dniu 6.09.2017 w ich miejscu zamieszkania. Podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych u 39-letniego mężczyzny ujawniono

i zabezpieczono 151,8 grama narkotyków w postaci białego proszku – amfetaminy, wagę elektroniczną oraz telefony komórkowe. Realizując czynności w miejscu zamieszkania 37-latka, policjanci ujawnili dokumenty tożsamości oraz prawa jazdy, które po sprawdzeniu okazały się być poszukiwane przez KP II w Krakowie. Na podstawie zebranego w sprawie materiału dowodowego jednemu z zatrzymanych przedstawiono zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających czyniąc tym samym przygotowanie do wprowadzenia do obrotu, tj. o przestępstwo z art.62 ust.2 i art. 57 ust.2 w zw. z art. 56 ust.3   Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii – za co grozi 10 do lat pozbawienia wolności.  Wobec tego podejrzanego prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego, poręczenia majątkowego oraz zakazu opuszczania kraju. Natomiast drugiemu podejrzanemu przedstawiono zarzuty z art. 275 § 1 i 276 KK (posługiwanie się cudzym dokumentem)  za co grozi 2 lata pozbawienia wolności.