Policjanci z IV Komisariatu Policji w Krakowie zatrzymali sprawców napadu rabunkowego na studentkę, do którego doszło pod koniec 2016r.

Policjanci z IV Komisariatu Policji w Krakowie zatrzymali sprawców napadu rabunkowego na studentkę, do którego doszło pod koniec 2016r.

Napad miał miejsce 7 grudnia 2016 r., około godz. 1:30 w nocy, na al. Mickiewicza w Krakowie. W tym czasie  23-letnia wówczas kobieta wracała do swojego mieszkania. W pewnym momencie, kiedy przechodziła koło jednej z kamienic została siłą wciągnięta  do bramy przezjakieś 3 osoby. Jeden z napastników wykręcił jej ręce do tyłu, a w tym czasie towarzysząca mu kobieta i drugi mężczyzna przeszukiwalitorebkę, zabierając 400 złotych oraz telefon (jego wartość poszkodowana wyceniła na 2,5 tys. złotych). W pewnym momencie napadnięta kobieta poczuła, że jeden z mężczyzn przerysował jej twarz jakimś ostrzem- później okazało się, że poranił ją kluczami. Po dokonanym rozboju  sprawcy uciekli, a kobieta natychmiast powiadomiła Policję.

Niestety, poszkodowana nie umiała policjantom podać rysopisów napastników. Cała trójka była zamaskowana szalikami i kapturami. W związku z tym zdarzeniem, zabezpieczono m.in. okoliczny monitoring. Funkcjonariusze z IV Komisariatu Policji w Krakowie  rozpoczęli ustalanie szczegółów sprawy i typowanie potencjalnych sprawców.

6 lutego 2018 r. do sprawy rozboju  został zatrzymany 25-letni mieszkaniec Podgórza. Tego samego dnia, policjanci pojawili się u 30-letniej mieszkanki Nowej Huty. Ostatni ze sprawców, którego personalia są znane Policji, jest poszukiwany. 25-latek oraz jego starsza koleżanka usłyszeli zarzuty dokonania rozboju ( art.280 KK ) za co grozi do 12 lat pozbawienia wolności. Podczas przeszukania mieszkania kobiety natrafiono na kwity z lombardu, w którym zastawiała kradzione przedmioty.  W związku z tym 30-latka usłyszała również  zarzut paserstwa  ( art. 291 KK ). Wobec obojga zastosowano policyjny dozór.