Poszukiwany sprawca kradzieży gotówki w biurze podróży w rękach policjantów

Poszukiwany sprawca kradzieży gotówki w biurze podróży w rękach policjantów

Policjanci z I Komisariatu Policji w Krakowie zatrzymali 37-letniego złodzieja, który odwracając uwagę jednej z pracownic biura podróży ukradł saszetkę, w  której znajdowało się kilkanaście tysięcy złotych. Złodziej został zatrzymany przez policjantów, a sąd zastosował wobec niego areszt.


Do zdarzenia doszło w styczniu br. Do jednego z biur podróży mieszczącego się w centrum Krakowa wszedł mężczyzna zainteresowany kupnem wycieczki. Gdy jedna z pracownic zajęła się poszukiwaniem atrakcyjnej oferty dla klienta, ten korzystając z chwili nieuwagi pracownicy sięgnął ręką za biurko i wyciągnął saszetkę z gotówką.  Pracownica zauważyła kradzież i próbowała zatrzymać złodzieja, jednak ten zdołał uciec. Policjanci przeprowadzili na miejscu zdarzenia oględziny, ustalili również drogę ucieczki sprawcy i rozpoczęły się sprawdzenia miejskiego monitoringu. Zabezpieczone nagrania pozwoliły na ustalenie tożsamości poszukiwanego przestępcy.


W ubiegłym tygodniu poszukiwania zakończone zostały sukcesem. Funkcjonariusze zatrzymali wytypowanego 37-latka. Mężczyzna już wcześniej był karany za podobne przestępstwa. Usłyszał zarzuty kradzieży, za co grozi mu do 5 lat więzienia. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany.