Spotkania z najmłodszymi

Spotkania z najmłodszymi

W okresie od września do listopada 2017 r. policjanci Ogniwa Prewencji Kryminalnej Nieletnich i Patologii Komisariatu Policji III w Krakowie spotkali się z przedszkolakami 8 krakowskich przedszkoli gdzie przeprowadzili 15 prelekcji edukacyjnych.

W trakcie spotkań policjanci instruowali i radzili przedszkolakom jak bezpiecznie zachowywać się na drodze, w domu, czy w trakcie zabawy, jak unikać niebezpiecznych sytuacji - szczególnie w kontaktach z obcymi osobami oraz jak zachować się w kontakcie z agresywnym psem. Każdorazowo zainteresowanie  przedszkolaków budził mundur i  podstawowe  wyposażenie policjanta, oraz to, jak wygląda praca policjanta  w  codziennej służbie. Żadne z pytań nie pozostało bez odpowiedzi.

Ponadto w ramach akcji „Zagrożenia internetowe – profilaktyka, reagowanie” policjanci przeprowadzili 8 prelekcji w szkołach podstawowych w klasach IV-VI gdzie prezentowali i omawiali z dziećmi film edukacyjny „Owce w Sieci”. Dla dzieci starszych i młodzieży zorganizowano 14 spotkań w klasach gimnazjalnych oraz  klasach VII szkół  podstawowych, gdzie przy wsparciu prezentacji multimedialnych wskazywano zagrożenia w sieci szczególnie ze zwróceniem uwagi na zjawisko „hejtu”.