Trening to też dobra okazja, by poznać zasady bezpieczeństwa na drodze

Trening to też dobra okazja, by poznać zasady bezpieczeństwa na drodze

3 kwietnia 2019 roku policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie uczestniczyli w treningu Muaythai w Fit Parku – Parku Wodnym w Krakowie. Hasłem przewodnim spotkania było: „Drużyna Muaythai to powie, że bezpieczeństwo na drodze i sport to zdrowie”

Akcja miała na celu przekazanie dzieciom wiedzy na temat zasad bezpieczeństwa na drodze w czasie wspólnego treningu z policjantami. Podczas spotkania mali uczestnicy wcielili się m.in. w rolę policjantów, kierujących i pieszych. Odgrywanie scenek na przygotowanym przez funkcjonariuszy miasteczku drogowym, pozwoliło najmłodszym lepiej zrozumieć sytuacje panujące na ulicach miasta. Ponadto wszyscy wysłuchali prelekcji o zasadach bezpieczeństwa m.in. noszeniu elementów odblaskowych, prawidłowym przejściu przez jezdnię. Policjanci omówili także zachowania które mogą być przyczyną wypadków.

Trening został przeprowadzony przez trenera Rafała Ślusarza z krakowskiego Klubu Octagon MuyThai Kraków.

Na zakończenie spotkania wręczono uczestnikom materiały promujące BEZPIECZEŃSTWO NA DRODZE m.in. elementy odblaskowe oraz książeczki edukacyjne.