„Tworzymy kulturę szacunku w sieci” – szkolne spotkania z funkcjonariuszami KP VII

„Tworzymy kulturę szacunku w sieci” – szkolne spotkania z funkcjonariuszami KP VII

Na przełomie stycznia  i lutego 2018 r. policjanci Komisariatu Policji VII w Krakowie odwiedzili 10 nowohuckich szkół tj. SP nr 78, SP nr 82, SP nr 89, SP nr 98, SP nr 100, SP nr 101, SP nr 144, SP im. Bogdana Jańskiego oraz Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 5. Mundurowi  przeprowadzili 33 spotkania edukacyjne dla dzieci i młodzieży w związku z "Dniem Bezpiecznego Internetu", który obchodzony jest od 14 lat w kilkudziesięciu krajach na świecie. W tym roku akcja była realizowana pod hasłem "Tworzymy kulturę szacunku w sieci".

W trakcie spotkań propagowano zasady bezpiecznego korzystania z internetu. Podkreślano jak ważny jest szacunek w relacjach z innymi uczestnikami w sieci. Policjanci tłumaczyli dzieciom z jakimi zagrożeniami mogą się spotkać i jakie mogą być konsekwencje niewłaściwego użytkowania narzędzia jakim jest internet. Wszyscy aktywnie włączyli się w zajęcia prezentując przygotowane wcześniej plakaty przedstawiające internetowe zagrożenia. W Szkole Podstawowej nr 89 został przeprowadzony konkurs "Stop cyberprzemocy". Spotkania zostały urozmaicone quizami, zagadkami i filmikami.

Podczas pogadanek policjanci promowali akcje „Kręci mnie bezpieczeństwo.... przez cały rok szkolny” realizowaną pod patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.