Tymczasowy areszt za posiadanie znacznych ilości narkotyków

Tymczasowy areszt za posiadanie znacznych ilości narkotyków

5 października 2018r. Sąd Rejonowy dla Krakowa-Krowodrzy zastosował wobec 28-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Mężczyzna jest podejrzany o posiadanie znacznych ilości środków odurzających oraz substancji psychotropowych, a także przygotowania  do wprowadzenia ich do obrotu.

 

Prowadzone przez krakowskich policjantów rozpoznanie czarnego rynku, skutkuje systematycznym zatrzymywaniem amatorów nielegalnego biznesu oraz likwidowaniem niebezpiecznych substancji. Jedna z ostatnich realizacji została przeprowadzona w miniony czwartek na terenie Prądnika Białego.

 

Tego dnia w godzinach wieczornych kryminalni ustalili miejsce, w którym 28-latek ukrywał zabronione substancje. Typowania okazały się trafne. I pomimo kategorycznego zaprzeczenia, aby mężczyzna był związany z podziemiem narkotykowym, funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli u niego pokaźne zaplecze środków odurzających oraz sprzęt wykorzystywany do porcjowania i przygotowywania dilerskich działek. W wyniku przeszukania śledczy zarekwirowali 1589 g suszu marihuany, 536 g amfetaminy, 34 tabletek extazy, grzybki halucynogenne oraz 500 g substancji, która została przekazana do Laboratorium Kryminalistycznego celem wykonania specjalistycznych badań.

28-letni diler został zatrzymany pod zarzutem posiadania znacznych ilości środków odurzających i substancji psychotropowych oraz przygotowania do wprowadzenia ich do obrotu (art. 62 ust.2 i art. 57 ust.2 UoPN).

Podejrzanemu grozi do 10 lat pozbawienia wolności.