Z Nowym Rokiem Bezpiecznym Krokiem

Z Nowym Rokiem Bezpiecznym Krokiem

8 stycznia br., policjanci z Wydział Ruchu Drogowego KMP w Krakowie wraz z uczniami szkoły podstawowej nr 64, na skrzyżowaniu ulicy Meissnera i Chałupnika, zachęcali kierujących i przechodniów do bezpiecznych zachowań na drodze. Wszystko po to aby na krakowskich ulicach w nowym roku było mniej wypadków i kolizji z udziałem pieszych, za to więcej ostrożności i wzajemnej życzliwość.

Policjanci wspólnie z uczniami informowali w jaki sposób piesi powinni bezpiecznie poruszać się po ulicach, na co zwrócić uwagę, a czego się wystrzegać. Rozdawano ulotki informacyjne przypominające o tym, jak ważna jest zasada ograniczonego zaufania. Funkcjonariusze podkreślali, że przechodnie, także na przejściach dla pieszych, zobowiązani są zachować szczególną ostrożność i czujność. Apelowano o noszenie elementów odblaskowych, nieodzownych szczególnie w porze zimowej kiedy szybko robi się ciemno.

Akcja skierowana była również do kierujących. Policjanci wykonywali pomiary prędkości, a wobec tych którzy jechali za szybko wyciągali konsekwencje  karne. Do kierowców, którzy złamali przepisy ruchu drogowego podchodziły także dzieci i pokazywały im własnoręcznie przygotowane transparenty. Na okrągłych planszach, przypominających znaki drogowe, uczniowie wpisali liczby - dane dotyczące wypadków na terenie miasta za rok 2019. Liczba 10 955 odzwierciedlała ilość wszystkich zdarzeń drogowych, natomiast 879 liczbę wypadków, w których rannych zostało 956 osób, a 13 poniosło śmierć. Transparenty miały za zadanie uświadomić kierującym do czego może prowadzić łamanie przepisów ruchu drogowego. Zmotoryzowani otrzymywali także od dzieci ulotki, w których przypomniano podstawowe zasady bezpiecznej jazdy.

Wczorajsza akcja wzbudziła duże zainteresowanie wśród krakowian. Wszystko po to, aby każdy użytkownik dróg wkroczył w nowy rok bezpiecznym krokiem i bezpiecznym krokiem ten rok przeszedł.

dziecie pokazują kierowcy transparentydzieci trzymają transparentpolicjant kontroluje kierowce