Zatrzymani złodzieje rowerowi

Zatrzymani  złodzieje rowerowi

Zatrzymani dwaj złodzieje, odzyskane rowery, części rowerowe, sprzęt motocyklowy, wędkarski, budowalny to wyniki realizacji policjantów z VII Komisariatu Policji w Krakowie.

W minionym tygodniu policjanci z KP VII otrzymali zgłoszenie o kradzieży roweru o wartości  ponad 2500 złotych. Według ustaleń jednoślad został skradziony z podziemnego parkingu, gdzie był przypięty do stojaka rowerowego. Sprawca przeciął linkę zabezpieczającą i wyprowadził rower z parkingu.

W wyniku podjętych czynności kryminalni sprawdzili zapis monitoringu, na którym nagrali się dwaj mężczyźni zachowujący się dość podejrzanie. Na podstawie zebranych w toku dochodzenia informacji wytypowano dwóch sprawców. Jako pierwszego zatrzymano 27-letniego mężczyznę podejrzanego o dokonanie tej kradzieży. W wyniku dalszych działań ustalono i zatrzymano kolejnego mężczyznę – 30-letniego „wspólnika” złodzieja. Pracujący nad sprawą funkcjonariusze ustalili, że zatrzymani są również sprawcami innych kradzieży.  Podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i piwnicznych policjanci zabezpieczyli ponad 100 sztuk różnego rodzaju sprzętu w tym rowery, akcesoria do rowerów, sprzęt wędkarski, sprzęt budowlany, sprzęt motocyklowy, telefony komórkowe,  który najprawdopodobniej może pochodzić z kradzieży z włamaniem do piwnic, komórek lokatorskich  Zabezpieczona została również odzież, w której -  jak wynika z zapisu monitoringu - sprawcy dokonywali przestępstwa. W kieszeni ubrania jednego z przestępców policjanci natrafili na woreczek z białą substancją. Po przeprowadzonych badaniach okazało się, że jest to amfetamina.

Na podstawie zebranego w sprawie materiału dowodowego zatrzymanym  przedstawiono zarzuty kradzieży,  usiłowania włamania  oraz posiadania środków odurzających - grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

Obecnie trwają czynności zmierzające do ustalenia właścicieli zabezpieczonych przedmiotów oraz wyjaśnienia okoliczności sprawy. Ustalane jest także gdzie trafiał skradziony sprzęt – czy byli to stali odbiorcy czy towar był sprzedawany przypadkowo spotkanym osobom. Dochodzenie powinno wyjaśnić także od jakiego czasu sprawcy prowadzili swoją przestępczą działalność na terenie Krakowa. Nie jest wykluczone, że na swoim koncie mogą mieć nawet kilkadziesiąt włamań i kradzieży.

 

Loading Video...