Złodziejka zostawiła dowód osobisty na miejscu przestępstwa

Złodziejka zostawiła dowód osobisty na miejscu przestępstwa

Policjanci z VIII Komisariatu Policji w Krakowie zatrzymali 32-letnią złodziejkę która grasowała po nowohuckich hipermarketach. Kobieta w przymierzalni sklepu  ubrała na siebie odzież z metkami, na miejscu pozostawiając stare ubranie a w jego kieszeniach … dowód osobisty.

Kilka dni temu, obsługa sklepu odzieżowego mieszczącego się w jednym z nowohuckich hipermarketów zgłosiła kradzież  ubrań za kwotę ponad 900 złotych.  Na miejscu policjanci ustalili, że złodziejem była kobieta, która  zabrała ubrania do przymierzalni  i tam usunąwszy  z nich zabezpieczenia ubrała je na siebie i wyszła ze sklepu.  W przymierzalni została natomiast jej stara garderoba.   Po przejrzeniu tych rzeczy policjanci natrafili na … dowód osobisty sprawczyni oraz jej telefon. Przegląd monitoringu potwierdził przypuszczenia co do sposobu działania i tożsamości kobiety. Policjanci od razu  rozpoczęli  jej poszukiwania.

Kilka godzin później, funkcjonariusze  zatrzymali kobietę  w innym nowohuckim hipermarkecie, gdzie  usiłowała ukraść artykuły spożywcze warte ponad 600 złotych.  Podczas przeszukania  sprawczyni okazało się, że ma na sobie skradzioną bieliznę z metkami. 

 32-latka usłyszała zarzuty kradzieży ( art.  278 KK). Kobieta nie przyznała się do obu zarzucanych  jej czynów. Grozi jej do 5 lat pobawienia wolności.