Msza św. w intencji krakowskiego garnizonu Policji

Funkcjonariusze podczas nabożeństwa

We wtorek o godz. 19.00 w Bazylice Bożego Ciała odbyła się uroczysta msza św. w intencji krakowskiego garnizonu Policji, którą celebrował  proboszcz parafii ks. Przemysław Soboń.

Nabożeństwo połączone było z uroczystością nawiedzenia figury św. Michała Archanioła, z Groty Objawień na włoskiej górze Gargano, który jest patronem policji, a wprowadzenie  jej do świątyni nastąpiło w asyście pocztu sztandarowego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie.  Podczas mszy kapłan modlił się o opiekę nad funkcjonariuszami w czasie ich służby.

W liturgii, obok wiernych, uczestniczyło kierownictwo krakowskiego garnizonu Policji, Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie insp. Rafał Leśniak oraz funkcjonariusze, którzy z uwagi na rangę uroczystości wystąpili w mundurach galowych.

Na zakończenie  kapłan  prowadzący nabożeństwo  wręczył Komendantowi Miejskiemu Policji w Krakowie mł. insp. Zbigniewowi Nowakowi figurkę św. Michała Archanioła. Wizerunek patrona Policji znajduje jest również na sztandarze krakowskiego Garnizonu.

Poczet Sztandarowy Komendy Miejskiej Policji w Krakowie przed ołtarzem

Nawiedzenie figury św. Michała Archanioła