Uroczysta odprawa. Pożegnanie odchodzących na emeryturę policjantów

podziękowania dla policjantów odchodzących na emeryturę

W czwartek, 13 lutego br. odbyła się uroczysta odprawa służbowa, podczas której Komendant Miejski Policji pożegnał odchodzących na emeryturę policjantów.

Szef krakowskiej policji mł. insp. Zbigniew Nowak podziękował przechodzącym w stan spoczynku za długoletnią służbę oraz zaangażowanie, życząc jednocześnie pomyślności w realizacji planów osobistych.

 

Szeregi Policji opuścili:

Nadkom. Barbara Belczyk – od początku związana z Komendą Miejską Policji w Krakowie, ostatnio w Zespole do spraw Zarzadzania Kryzysowego Wydziału Sztab Policji. Na zasłużoną emeryturę przechodzi po blisko 20 latach służby.

Asp. szt. Artur Krzak – swoją służbę rozpoczął w Oddziale Prewencji Policji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. 12 lat później będąc już w Komendzie Miejskiej Policji w Krakowie został delegowany do służby w Polskim Kontyngencie Policyjnym Tymczasowej Misji Administracyjnej ONZ w Kosowie.

Na emeryturę przechodzi po 25 latach służby ze stanowiska przewodnika psa służbowego jednocześnie działając w Nieetatowej Grupie Rozpoznania Minersko – Pirotechnicznego.

Asp. szt. Jacek Sobczyk – przez większość służby był przewodnikiem psów, przechodząc szereg szkoleń w tym zakresie. Na emeryturę odchodzi po 23 latach służby w szeregach policji.

Asp. szt. Henryk Jasiński – swoją służbę rozpoczął w byłym Komisariacie Rejonowym Policji Zachód obecnie Komisariacie Policji IV w Krakowie z którym związany był do przejścia na emeryturę przez ponad 27 lat. Od 2010 roku do chwili obecnej pełnił służbę w Zespole Dyżurnych Wydziału Prewencji tegoż komisariatu.

Asp. szt. Bogdan Barci – z policji odchodzi po 26 letniej służbie, którą podobnie jak asp. szt. Henryk Jasiński rozpoczął w byłym Komisariacie Rejonowym Policji Zachód i tak samo, przez cały okres jej trwania był związany z Komisariatem Policji IV w Krakowie. Ostatnio zajmował stanowisko zastępcy dyżurnego tej jednostki.

Komendant dziękuje przechądzocym na emeryturę policjantom