Uroczysta odprawa służbowa, wręczenie nagród dla policjantów oraz pożegnanie odchodzących na emeryturę dziewięciu funkcjonariuszy.

Uroczysta odprawa służbowa, wręczenie nagród dla policjantów oraz pożegnanie odchodzących na emeryturę dziewięciu funkcjonariuszy.

Wczoraj tj. 10 marca br. odbyła się uroczysta odprawa służbowa, która rozpoczęła się od wręczenia nagród dla dwóch policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie, sierż. szt. Marcina Koczwary i post. Roberta Filipczyka, którzy przywrócili funkcje życiowe 64-letniemu mężczyźnie udzielając mu pomocy przedmedycznej.

Następnie mł. insp. Zbigniew Nowak Komendant Miejski Policji w Krakowie pożegnał odchodzących na emeryturę dziewięciu policjantów.

Szef krakowskich policjantów podziękował im za wieloletnią służbę, życząc aby nowy etap, który rozpoczynają wiązał się nie tylko z zasłużonym odpoczynkiem ale również z realizacją planów osobistych.

Szeregi policji opuścili:

- nadkom. Wojciech Hrabia, który ostatnio służbę pełnił jako ekspert Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Krakowie. Przez większość służby związany z pionem kryminalnym. Z Policji odchodzi po blisko 29 latach.

- podinsp. Artur Figiel, zastępca naczelnika Wydziału Prewencji Komisariatu Policji I w Krakowie. Odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi oraz Brązowym Medalem za Długoletnią Służbę. Na emeryturę odchodzi po 25 latach.

- st. asp. Jan Leśniak- zastępca dyżurnego Wydziału Sztab Policji Komendy Miejskiej Policji w Krakowie. Od początku związany z pionem prewencji. W Policji służył przez 24 lata.

- asp. szt. Witold Norek – ostatnio służbę pełnił jako naczelnik Wydziału Prewencji Komisariatu Policji IV w Krakowie wcześniej w pionie ruchu drogowego. Szeregi Policji opuścił po 29 latach.

- asp. szt. Krzysztof Borek – specjalista Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu Komendy Miejskiej Policji w Krakowie. Przez całą służbę związany z pionem dochodzeniowo-śledczym. Trzykrotnie nagradzany odznaczeniami. W Policji służył 31 lat.

- asp. Tomasz Litewka – po 25 latach służby odchodzi na zasłużoną  emeryturę ze stanowiska naczelnika Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji VI w Krakowie. Odznaczony Brązową odznaką Zasłużony Policjant oraz Srebrnym Medalem za Długoletnią Służbę.

- asp.szt. Janusz Bartosik – kierownik Referatu Dochodzeniowo-Śledczego Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji II w Krakowie. Odznaczony Srebrną Odznaką Zasłużony Policjant oraz Srebrnym Medalem za Długoletnią Służbę. W Policji służył 29 lat.

- asp.szt Robert Nowak – specjalista Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Krakowie. Przez większość 29-letniej służby związany z pionem operacyjno-rozpoznawczym.

- asp. szt. Janusz Magiera – ze służby odchodzi po 27 latach ze stanowiska kierownika Rewiru Dzielnicowych I Komisariatu Policji VII w Krakowie. Przez większość służby związany z pionem prewencji.

nagroda dla policjanta WRD

nagroda dla drugiego funkcjonariusza

komendant dziękuje odchodzącemu na emeryturę

komendant wręcza upominek odchodzącemu na emeryturę

podziękowania dla odchodzącego na emeryturę

zdjęcie grupowe