Dwie złodziejki zatrzymane przez krakowskich policjantów

Dwie złodziejki zatrzymane przez krakowskich policjantów

W miniony piątek krakowscy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku dwie mieszkanki Półwyspu Bałkańskiego. Kobiety w jednym z krakowskich lokali okradły obywatela Ukrainy, zabierając mu pieniądze w kwocie 300 euro oraz 500 zł. 28-latka i jej 24-letnia towarzyszka trafiły do policyjnej izby zatrzymań. Za swoje postępowanie odpowiedzą karnie.

12 lipca br. około godz. 20.00 policjanci specjalizujący się w zwalczaniu kradzieży kieszonkowych z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Krakowie prowadzili obserwację w rejonie Rynku Głównego. W trakcie wykonywanych czynności zauważyli dwie podejrzanie zachowujące się mieszkanki Bułgarii. Kobiety nerwowo rozglądały się za turystami oraz podchodziły na bardzo bliska odległość do mijających je przechodniów. Takie zachowanie wzbudziło niepokój policjantów, którzy zaczęli bacznie przyglądać się 28-latce oraz jej 24-letniej towarzyszce. W pewnym momencie obserwowane kobiety weszły do jednego z lokali. Podeszły do baru i stanęły za plecami osób, które składały zamówienie i czekały na jego odbiór. Wówczas jedna z pań zasłoniła materiałową torbą swoje dłonie i włożyła rękę do tylnej kieszeni spodni stojącego przed nią mężczyzny wyciągając z niej plik banknotów. W tym samym czasie druga z kobiet zasłaniała swoją towarzyszkę papierową mapą. Całą sytuację zarejestrowały kamery monitoringu.

Wówczas do akcji wkroczyli obserwujący całe zdarzenie policjanci i na gorącym uczynku zatrzymali dwie amatorki cudzej własności. Jedna z kobiet zorientowała się, że została zdemaskowana i czym prędzej odrzuciła trzymane w ręku nominały tj. 300 euro oraz 500 złotych. Pokrzywdzony mężczyzna odzyskał w całości utraconą w wyniku kradzieży gotówkę.

28-latka i jej młodsza towarzyszka zostały zatrzymane i przewiezione na Komisariat Policji I w Krakowie, gdzie funkcjonariusze przeprowadzili z nimi dalsze czynności. Następnie kobiety trafiły do policyjnej izby zatrzymań. Złodziejki odpowiedzą za kradzież czyli za przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 5.

Apelujemy do mieszkańców Krakowa oraz przyjezdnych gości aby w okresie wakacyjnym, w czasie wzmożonego ruchu turystycznym zwracali szczególną uwagę na posiadane przy sobie rzeczy. Dokumenty, gotówkę i różnego rodzaju sprzęty tj. telefony komórkowe, aparaty fotograficzne, kamery należy nosić dokładnie i bezpiecznie schowane oraz zabezpieczone. Pilnujmy swojej własności i bacznie obserwujmy zachowanie znajdujących się w naszym otoczeniu osób. Pamiętajmy, że miejsca, gdzie tłumnie gromadzą się ludzie, tworzą się zbiegowiska lub kolejki są także chętnie „odwiedzane” przez złodziei kieszonkowców. Bądźmy ostrożni, nie dajmy się okraść.

Loading Video...