Handlarz podróbkami

Handlarz podróbkami

Funkcjonariusze z V Komisariatu Policji w Krakowie zatrzymali 46-letniego mieszkańca jednej z podkrakowskich miejscowości, który sprzedawał odzież, na której widniały podrabiane znaki markowych ubrań. 

Policjanci z V Komisariatu prowadzili działania na jednym z placów targowych na terenie Krakowa. Z informacji uzyskanych przez funkcjonariuszy wynikało, że dochodzi tam do przestępczego procederu tj. handlu podrabianą odzieżą. Ustalenia kryminalnych potwierdziły się. Przy jednym ze stoisk zatrzymano sprzedawcę, który w asortymencie posiadał odzież, na której widniały znaki markowych ubrań. 46-latek został zatrzymany. W mieszkaniu handlarza policjanci znaleźli kolejną serie ubrań gotowych do sprzedaży ale i takich które dopiero miały zostać podrobione. Przestępcza działalność zatrzymanego polegała na aplikacji naszywek przedstawiających logo znanych sportowych marek na zwykłą odzież. Następnie mężczyzna sprzedawał ubrania jako oryginalne.

46-latek usłyszał zarzuty z art. 305 ust. 1 ustawy Prawo własności przemysłowej za co grozi mu  kara pozbawienia wolności do lat 2.