Krakowscy policjanci zabezpieczyli znaczne ilości marihuany

Krakowscy policjanci zabezpieczyli znaczne ilości marihuany

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Krakowie zatrzymali dwie osoby, które w miejscu zamieszkania posiadały środki odurzające. W trakcie policyjnych działań zabezpieczonych zostało ponad 220 gramów marihuany.

W zeszłym tygodniu krakowscy kryminalni ustalili miejsca, w których przebywać miały osoby posiadające substancje psychoaktywne. Podczas prowadzonych działań w rejonie krakowskiego Płaszowa oraz Nowej Huty funkcjonariusze namierzyli dwóch 31-latków, wobec których posiadali podejrzenia, że mogą posiadać narkotyki. W trakcie przeszukania odzieży u jednego z mężczyzn znaleziono susz roślinny zawinięty w folię aluminiową, natomiast w miejscu zamieszkania drugiego policjanci odnaleźli pojemnik, a w nim  ponad 20 sztuk zawiniątek z folii aluminiowej oraz przygotowane pakunki z suszem roślinnym. Ponadto zabezpieczona została waga elektroniczna oraz spora ilość gotówki. Po przebadaniu narkotyków okazało się, że jest to marihuana o łącznej wadze ponad 220 gramów.

Obaj mężczyźni odpowiedzą teraz przed sądem. Pierwszy z nich usłyszał zarzut posiadania narkotyków, za co grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 3. Drugi 31-latek odpowie natomiast za posiadanie środków odurzających w znacznych ilościach, czyniąc przygotowania do wprowadzenia ich na czarny rynek, za co grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności. Ponadto zastosowany został wobec niego policyjny dozór oraz poręczenie majątkowe.

osoba zatrzymana do sprawy