„Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” z funkcjonariuszami KP VII Kraków

„Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” z funkcjonariuszami KP VII Kraków

W trosce o bezpieczeństwo osób w czasie letniego wypoczynku policjanci z Komisariatu Policji VII w Krakowie aktywnie włączyli się w promowanie akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” zainicjowanej przesz Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Od połowy czerwca mundurowi przeprowadzili kilkanaście spotkań edukacyjnych z dziećmi i młodzieżą. Zajęcia odbyły się w krakowskich Szkołach Podstawowych nr 78, nr 82, nr 86, nr 89, nr 98, nr 101 oraz w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 5.

Dzieci dowiedziały się, jak bezpiecznie spędzać wakacje nad wodą, w lesie, w górach i w domu. Policjanci opowiedzieli również, jak należy się zachować w kontaktach z osobami obcymi. Mundurowi mówili też o zasadach funkcjonowania numerów alarmowych, w tym również co trzeba zrobić, gdy ktoś potrzebuje pomocy.

W czasie zajęć uświadomiono najmłodszych, że woda oprócz radości i zabawy, niesie ze sobą wiele niebezpieczeństw takich, jak skoki do wody w nieznanym miejscu czy pływanie w miejscach niedozwolonych.

Głównym celem zajęć było propagowanie właściwego zachowania na akwenach wodnych, w tym zasad bezpiecznej kąpieli, bezpiecznego żeglowania oraz uprawiania sportów wodnych, a w efekcie ograniczenie wypadków nad wodą.

Podczas zajęć funkcjonariusze informowali o konkursie polegającego na przygotowaniu 30-sekundowego spotu filmowego przedstawiającego bezpieczny wypoczynek nad wodą oraz promującego zdrowy i aktywny tryb życia pn. „Filmowy przeWODNIK”.