Odpowie za uszkodzenie czterech pojazdów

Odpowie za uszkodzenie czterech pojazdów

Funkcjonariusze Wydziału Sztab Policji KMP  w Krakowie zatrzymali 56-letniego obcokrajowca, który odpowie za uszkodzenie czterech pojazdów.

Do zdarzenia doszło we wtorek (9 października br.) w godzinach wczesnoporannych na jednym z parkingów znajdujących się w dzielnicy Prądnik Biały. Jeden z właścicieli pozostawionego tam samochodów, powiadomił dyżurnego KP III w Krakowie o uszkodzeniu swego opla. W pojeździe została rozbita przednia szyba i zarysowany błotnik. Policjanci, którzy zostali skierowani na miejsce, stwierdzili, że podobne uszkodzenia posiadają także trzy inne zaparkowane tam auta. Mundurowi niezwłocznie podjęli czynności, mające na celu wytypowanie sprawcy. W wyniku rozpytania osób, ustalili rysopis, a następnie przystąpili do jego poszukiwań. 56-letni obcokrajowiec  został zatrzymany przez funkcjonariuszy na pobliskim przystanku.

Mężczyzna usłyszał zarzut uszkodzenia (art.288KK) czterech pojazdów, co spowodowało straty sięgające 2800 zł. Przyznał się do popełnienia przestępstwa. Nie potrafił jednak w sposób racjonalny wytłumaczyć swego zachowania.

Wczoraj (10 października br.) prokurator Prokuratury Rejonowej Kraków-Prądnik Biały, zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji.

Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.