Podziękowania komendanta miejskiego. Pracownicy MPK SA ponownie pomogli krakowskiej policji

Podziękowania komendanta miejskiego. Pracownicy MPK SA ponownie pomogli krakowskiej policji

Dzisiaj (17 lutego br.) w sali konferencyjnej Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego SA w Krakowie odbyło się spotkanie, podczas którego komendant miejski policji wręczył podziękowania i upominki pracownikom przedsiębiorstwa, którzy pomogli policji odnaleźć osoby zaginione. Inspektor Rafał Leśniak podziękował motorniczemu, dwóm kierowcom i dyspozytorowi. Zostali oni nagrodzeni również przez Grzegorza Dyrkacza, Członka Zarządu i Dyrektora ds. Przewozów krakowskiego MPK SA.

- Jest dla mnie zaszczytem być tutaj z państwem i podziękować w imieniu krakowskich policjantów za zaangażowanie, empatię i chęć niesienia pomocy. Dzięki takim postawom możemy pokazać mieszkańców, że pracujemy dla nich- powiedział insp. Rafał Leśniak, szef krakowskiej policji.

1 lutego dzięki spostrzegawczości i czujności Bartosza Węglarza, kierowcy autobusu linii nr 247, udało szybko odnaleźć 57-letniego mężczyznę. Mimo, że zgłoszenie o zaginięciu dotyczyło Krakowa, mężczyzna został zauważony w podkrakowskich Bibicach i dzięki współpracy przedsiębiorstwa z policją, szybko przekazany rodzinie.

8 lutego dyspozytor MPK SA odebrał kolejne zgłoszenie krakowskiej policji. Tym razem w sprawie zaginionej 80-letniej kobiety cierpiącej na chorobę Alzheimera. Dyspozytor natychmiast przekazał komunikat z rysopisem zaginionej do wszystkich prowadzących. Już po godzinie motorniczy Mariusz Gara prowadzący tramwaj linii nr 4 stwierdził, że poszukiwana kobieta jest w jego wagonie. Na miejscu błyskawicznie pojawił się patrol policji.

Z kolei 13 lutego Zbigniew Gryzło, kierowca autobusu, pomógł dziecku.  Prowadząc autobus linii nr 501 zgłosił dyspozytorom, że w pojeździe jest  chłopiec. Zgłoszenie kierowcy dyspozytor natychmiast przekazał policji, która już po ok. 10 minutach odebrała dziecko. 10- latek szybko trafił pod opiekę rodziny.

W dwóch tych przypadkach pełną empatii postawą wyróżnił się Radosław Kołodziej, dyspozytor MPK SA. Nie tylko zadbał o to, aby natychmiast przekazać precyzyjny komunikat prowadzącym, ale wykazał dużą troskę, aby zaginiona osoba szybko i bezpiecznie została przekazana funkcjonariuszom Policji.

Gratulacje insp. Rafał Leśniaka i dyrektora Grzegorza Dyrkacza.

Nagrodzeni pracownicy wraz z insp. Rafałem Leśniakiem i dyrektorem Grzegorzem Dyrkaczem.