Policjanci OPP w Krakowie wyeliminowali kolejnego pijanego kierowcę

Policjanci OPP w Krakowie wyeliminowali kolejnego pijanego kierowcę

Zdarzenie miało miejsce kilka dni temu na ul. Andersa. Patrolując teren Nowej Huty policjanci zauważyli grupę mężczyzn, którzy żywo gestykulowali przy dwóch zaparkowanych samochodach. Z uwagi na późną porę (gody.  2:15) postanowili zainteresować się zbiegowiskiem. Gdy podjechali bliżej, jeden z pojazdów – Ford Mondeo,  zaczął się nagle oddalać, tak więc mundurowi zatrzymali ten samochód do kontroli.

Kilka chwil po zatrzymaniu pojazdu do policjantów podszedł kierowca drugiego samochodu, który twierdził, że jadący przed nim kierowca Forda wielokrotnie gwałtownie hamował bez wyraźnego powodu, a sposób jego jazdy stwarzał bezpośrednie zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Chwilę później kierowca  Forda miał zamienić się  miejscem z pasażerem.

Mundurowi postanowili zbadać stan trzeźwości zarówno kierowcy jak i pasażera Forda. Obydwaj mężczyźni mieli ponad 2,3 promila. Natomiast ich pojazd nie posiadał ważnej polisy OC, tak więc został odholowany na parking strzeżony. Obywatelowi Ukrainy, który w momencie kontroli kierował samochodem zatrzymane zostało prawo jazdy, natomiast wobec pasażera prowadzone będą czynności, które zweryfikują czy faktycznie kierował tym samochodem chwilę wcześniej. Mężczyznom grozi 2 lata pozbawienia wolności, grzywna i zakaz kierowania.