Rodzinny piknik w Parku Dębnickim

Rodzinny piknik w Parku Dębnickim

W minioną sobotę krakowscy policjanci uczestniczyli w rodzinnym pikniku pn.: „Nie chcemy żegnać lata”, zorganizowanym przez Radę i Zarząd Dzielnicy VIII Dębniki oraz Centrum Młodzieży im. H. Jordana   w Krakowie. Impreza odbyła się na terenie Parku Dębnickiego przy ul. Praskiej w Krakowie.

Policjanci Wydziału Prewencji oraz Wydziału Sztab Komendy Miejskiej Policji w Krakowie wspólnie z policjantami Wydziału Prewencji oraz Komisariatu Wodnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, przygotowali stanowisko profilaktyczne w ramach, którego promowano zarówno bezpieczeństwo w życiu codziennym jak i bezpieczeństwo nad wodą. Policjanci przygotowali dla uczestników wiele ciekawych atrakcji. Można było m.in. zobaczyć wnętrze radiowozu, łódź patrolową, umundurowanie zakładane przez funkcjonariuszy w pododdziałach zwartych, a także założyć „alkogogle” i „narkogogle”, które pozwalają doświadczyć, jaki wpływ na zdolność postrzegania rzeczywistości ma działanie alkoholu i innych substancji psychoaktywnych. Najmłodsi uczestnicy mogli wykonać odcisk swoich linii papilarnych. Dla starszych przygotowano zagadki i krzyżówki promowane drobnymi upominkami.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się psy służbowe. Zwierzaki zaskarbiły sobie sympatię widzów, którą najlepiej można było zauważyć na uśmiechniętych twarzach najmłodszych.