Tymczasowy areszt dla 36-letniego amatora kradzionych piw

Tymczasowy areszt dla 36-letniego amatora kradzionych piw

W środę (7 marca br. ) Sąd Rejonowy dla Krakowa-Podgórza zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania wobec 36-latka, podejrzanego o dokonanie dwóch rozbojów oraz szeregu kradzieży.


Mężczyzna został zatrzymany 5 marca 2018r., bezpośrednio po zrabowaniu 12 piw z jednej z krakowskich stacji paliw.  Złodziej uczynił sobie z sąsiadującej z jego miejscem zamieszkania stacji paliw stałe źródło zaopatrzenia w trunki alkoholowe, których jest wielbicielem. Według ustaleń śledczych z Komisariatu VI Policji w Krakowie, złodziej od listopada ubiegłego roku ukradł ponad 200 puszek z piwem, powodując straty w kwocie przekraczającej 1000 zł. Zebrany materiał dowodowy w postaci przesłuchania świadków zdarzenia pozwolił nie tylko na udowodnienie zatrzymanemu szeregu kradzieży, ale pozwolił również  na przedstawienie mu dwóch zarzutów  rozboju  na pracownikach stacji benzynowej,  którzy próbowali udaremnić mu dokonanie rabunku.
Wielbiciel kradzionego  piwa najbliższe miesiące spędzi w areszcie śledczym, gdzie spożywanie alkoholu jest zabronione.


36-latek usłyszał 3 zarzuty ( w tym dwa o przestępstwo z art. 280par. 1kk w zw. z art. 283kk  oraz za kradzież /art. 278par.1 kk w zw. z art.11 par 2 kk).


Podejrzanemu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.