Krakowska odsłona ogólnopolskiej akcji „Senior na drodze. Jestem świadomy - będę bezpieczny” w Radiu Kraków. Zapraszamy 21 września.

Krakowska odsłona ogólnopolskiej akcji „Senior na drodze. Jestem świadomy - będę bezpieczny” w Radiu Kraków. Zapraszamy 21 września.

Otwarte, bezpłatne warsztaty w ramach akcji „Senior na drodze. Jestem świadomy- będę bezpieczny” w Radiu Kraków. Zapraszamy w piątek 21 września od godz. 9.30 do 15.00

Otwarte warsztaty dla seniorów i dzieci w Studiu im. Romany Bobrowskiej, zajęcia dla najmłodszych uczestników ruchu w holu Radia Kraków, bezpłatna strefa serwisowa dla rowerów i pokaz aut elektrycznych na radiowym dziedzińcu. W piątek 21 września od godz. 9.30 do 15.00 zapraszamy do Radia Kraków na krakowską odsłonę ogólnopolskiej akcji „Senior na drodze. Jestem świadomy - będę bezpieczny”.

W studiu im. Romy Bobrowskiej  policjanci i eksperci ds. ruchu drogowego prowadzić będą warsztaty dla seniorów i dla dzieci. Zajęcia dla najmłodszych uczestników ruchu prowadzone będą także w holu Radia Kraków. Na radiowym dziedzińcu działać będzie  serwis rowerowy, w którym seniorzy rowerzyści będą mogli bezpłatnie dokonać przeglądu swoich rowerów oraz doposażyć je w obowiązkowe światła, dzwonki i odblaski Obok rowerowej strefy serwisowej oglądać będzie można najnowsze modele aut elektrycznych,  a przy radiowej recepcji stanie wyjątkowy eksponat -  będzie to 100- letni samochód z biało-czerwoną flagą dla uczczenia rocznicy niepodległości pod hasłem „Drogi wolności”. W programie imprezy także emisja  filmów dotyczących bezpieczeństwa seniorów na drodze oraz konsultacje eksperckie i  porady na temat unikania zagrożeń w ruchu drogowym.

Zapraszamy przede wszystkim seniorów, z myślą o których w całej Polsce w ramach akcji „Senior na drodze. Jestem świadomy- będę bezpieczny” realizowane są otwarte spotkania i warsztaty, ale też najmłodszych uczestników ruchu oraz wszystkich, którzy jako piesi i rowerzyści chcą czuć się bezpieczni na drodze.

W tym dniu zapraszamy też na specjalnie wydanie audycji „Radiostrada” z mobilnego studia w holu radia (od godz. 14.05 do 16.00). W programie Marcin Koczyba gościć będzie Ministra Infrastruktury Andrzeja Adamczyka, przedstawicieli Ministerstwa Rozwoju oraz sekretarza Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego - Konrada Romika.

Wydarzenie organizowane we współpracy z Krajową Radą Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Szczegóły:

http://www.radiokrakow.pl/nasze-akcje/senior-na-drodze-jestem-swiadomy-bede-bezpieczny/