Śmiertelne potrącenie pieszej w Krakowie - AKTUALNOŚCI - KMP w Krakowie

AKTUALNOŚCI

Śmiertelne potrącenie pieszej w Krakowie

64- letnia kobieta najprawdopodobniej przechodząc przez jezdnię w miejscu niedozwolonym została potrącona przez dwa samochody osobowe.

15 października br. około godz. 6:45 na ul. Rżąckiej w Krakowie doszło do wypadku, w wyniku którego śmierć poniosła starsza kobieta.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że do zdarzenia doszło najprawdopodobniej, w momencie gdy kobieta przechodziła przez jezdnię w miejscu niedozwolonym. W tym czasie została potrącona przez samochód osobowy marki Citroen Saxo, po czym została odrzucona na przeciwległy pas ruchu, gdzie została potrącona przez drugi pojazd osobowy marki Kia. Wezwane na miejsce służby ratownicze podjęły czynności reanimacyjne, które trwały ponad godzinę. Niestety, nie udało uratować się potrąconej kobiety.

Na miejscu wypadku pracowali policjanci pod nadzorem prokuratury oraz biegłego sądowego ds. techniki i rekonstrukcji wypadków drogowych, którzy mają wyjaśnić okoliczności tego zdarzenia.

Po raz kolejny apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności w ruchu pieszym. Pamiętajmy!

Pieszy jest obowiązany korzystać z chodnika lub drogi dla pieszych, a w razie ich braku – z pobocza. Jeżeli nie ma pobocza lub czasowo nie można z niego korzystać, pieszy może korzystać z jezdni, pod warunkiem zajmowania miejsca jak najbliżej jej krawędzi i ustępowania miejsca nadjeżdżającemu pojazdowi.

Pieszy, przechodząc przez jezdnię lub torowisko, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność.

Jeżeli na drodze znajduje się przejście nadziemne lub podziemne dla pieszych, pieszy jest obowiązany korzystać z niego

Na obszarze zabudowanym, na drodze dwujezdniowej lub po której kursują tramwaje po torowisku wyodrębnionym z jezdni, pieszy przechodząc przez jezdnię lub torowisko jest obowiązany korzystać tylko z przejścia dla pieszych.

  • sygnały świetlne na dachu radiowozu