Rozbój w sylwestrowy poranek - AKTUALNOŚCI - KMP w Krakowie

AKTUALNOŚCI

Rozbój w sylwestrowy poranek

Policjanci z Komisariatu Policji V w Krakowie ustalili, a następnie zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy dokonali rozboju. Obaj zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące.

Do rozboju doszło 31 grudnia ub.r. chwilę po godzinie 4, w jednym z mieszkań w krakowskiej dzielnicy Podgórze. Wtedy to, do drzwi mieszkania pokrzywdzonego mężczyzny miał zapukać znany mu człowiek, prosząc go o pomoc. Kiedy gospodarz otworzył, okazało się, że to był tylko pretekst aby dostać się do środka. Do mieszkania oprócz znajomego, który rzekomo potrzebował pomocy wtargnął także jego kompan. Obaj sprawcy przykładając nóż do szyi pokrzywdzonego oraz lokatora mieszkania, który także przebywał w lokalu zażądali wydania gotówki. Jak wynika z relacji właściciela lokalu, napastnicy posiadali przy sobie także dwie duże „gaśnice” gazu pieprzowego. Wykorzystując zastraszenie i bezbronność gospodarza oraz jego lokatora, sprawcy ukradli 7,5 tys. złotych, dwa telefony komórkowe, laptopa oraz rzeczy osobiste obu mężczyzn. Następnie opuścili mieszkanie i oddalili się w nieznanym kierunku.

Policjanci z V Komisariatu Policji, bardzo szybko ustalili tożsamość obu sprawców rozboju mieszkańców Krakowa. Jeden z nich, 38-latek był dobrze znany funkcjonariuszom, gdyż wielokrotnie odbywał już karę pozbawienia wolności za liczne przestępstwa  tj.: rozboje, groźby karalne, czy paserstwo. Został zatrzymany 1 stycznia, a jego 18-letni kompan 2 stycznia - obaj na terenie Krakowa.

Usłyszeli zarzuty rozboju z użyciem niebezpiecznego przedmiotu, za co grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3. 2 stycznia br. na wniosek Prokuratury Rejonowej Kraków- Podgórze sąd zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące.